Skip to main content
فهرست مقالات

کاربرد مدلهای تجارت الکترونیکی در مدیریت زنجیره تامین و دستیابی به شبکه تأمین الکترونیکی

نویسنده:

ISC (6 صفحه - از 119 تا 124)

کلیدواژه ها :

فناوری اطلاعات ،مدیریت زنجیره تامین ،تجارب الکترونیک ،زنجیره تامین الکترونیکی

کلید واژه های ماشینی : زنجیره تامین ، مواد اولیه ، الکترونیکی ، مدیریت ، اطلاعات ، تامین مواد اولیه الکترونیک ، فناوری ، فناوری ، شبکه ، وب

مدیریت زنجیره تامین که در شکل جدید خود شامل بخشهایی از تجارت الکترونیک‌1و کسب و کار الکترونیک‌2نیز هست.؛یکی از شاخه‌های نو ظهور مدیریت است که روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است و به دنبال راه‌هایی برای کاهش هرچه بیشتر سیکل تولید محصول و ارائه خدمات تا رسیدن به‌ دست مشتری ضمن بالا بردن کیفیت محصول و خدمات موردنظر است.در این راه از جدیدترین پیشرفت‌های علم مدیریت و فن‌اوری بهره می‌برد که در دنیای امروز هیچ کشوری از به کارگیری آن بی‌نیاز نیست.زنجیره تامین الکترونیکی شامل چهار بخش حمل و نقل الکترونیک،تدارکات الکترونیک،تعیین‌ منابع الکترونیک و تامین مواد اولیه الکترونیک باشد.پشتیبانی از سیکل کامل دسترسی به منابع مستلزم آن است که سازمان‌ها ترکیب مناسب‌ فناوری راهبرد،محصول و کارشناسی تامین‌کنندگان را فراهم کرده و در یک چارچوب دسترسی الکترونیکی در خدمت تامین منابع قرار دهند که مستلزم‌ چهار فرایند کلیدی اشاره شده،می‌باشد.

خلاصه ماشینی:

"انبار با موجودی کمتر-در بسیاری از موارد موجودی کنترل شده انبار به معنای ضایعات‌ کمتر و سود بیشتر برای تولیدکننده است و هرچه خدمات‌ مربوط به زنجیره تامین بیشتر شود،به همان نسبت اطلاعات‌ موجود در اینترنت نیز افزایش می‌یابد که موجب کاهش بیشتر هزینه‌ها و افزایش بازدهی می‌شود. این بازار در حال ظهور شامل راه‌ حلهای دسترسی الکترونیکی به منابع به شکل فناوری‌های‌ تجارب پویا،خدمات هوشمند تامین مواد اولیه و ابزارهای و نیز ارائه‌کنندگان خدمات تهیه مواد اولیه است. 3. 6 مدیریت موجودی *فناوری زنجیره تامین:کامپیوتر شدن به کمک‌ EDI و به‌ تازگی به کمک اینترنت این امکان را فراهم ساخته تا اطلاعات‌ از انبارها به تولیدکنندگان و شرکتهای باربری انتقال یابد تا همه طرفها اطلاع درست و فوری از تعداد کالاهای موجود داشته و بتوانند به موقع محصول را تولید و بارگیری کنند. 3. 7 ارسال کالا *فناوری زنجیره تامین:از ترکیب تلفن،فاکس و EDI با عملیات کامپیوتری،ماهوراه،موقعیت‌یابی جهانی و فناوری‌ موبایل امکان ردیابی و رهگیری تقریبا بدون درن کالاها در هر نقطه‌ای از جهان فراهم شده است. 1 اصلاح پاسخگویی به سفارش پتانسیلهای پی‌گیری‌ دقت در ارسال و زمان‌بندی تامین‌کنندگان شعبه امریکایی سوباروایسوزو در حال تحقیق درباره اصلاح‌ پاسخگویی به سفارش و پتانسیلهای پی‌گیری محصولات وارد شده به بازار است و افزایش شفافیت تدارکات برای تامین‌ کنندگان قطعات تولیدی غیر از EDI کانون توجه برنامه توجه‌ برنامه مقدماتی تهیه مواد اولیه به صورت الکترونیکی شرکت‌ سوبارو-ایسوزو را تشکیل می‌دهد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.