Skip to main content
فهرست مقالات

نیم نگاه

(1 صفحه - از 21 تا 21)

کلید واژه های ماشینی : نقاشی ، هنر ، استاد اردشیر محصص ، طراحی ، جوادی‌پور ، تبریک سال نو ، تدریس ، نقاشی معاصر ایران ، ایران ، هنرهای معاصر

اواخر سال گذشته به واسطه یکی از دوستان مشترک،مجموعه‌ای از نشریات تندیس را برای استاد اردشیر محصص،هنرمند توانمند و صاحب اندیشه‌ی‌ کشورمان ارسال داشتیم که ایشان نیز در پاسخ،نامه‌ای محبت‌آمیز،تعدادی از آثار و یک کارت پستال تبریک سال نو را به سوی ما روانه کردند.شرط مروت نبود که این تحفه را با مخاطبین عزیز قسمت نکنیم.لذا تصاویر را با مطلبی کوتاه که سال‌ها پیش در خصوص ایشان نگاشته شده است را در اینجا آوردیم.

خلاصه ماشینی:

"اول‌بار گدار و مادام آشوب(خانم امین‌فر)را در زیرزمین دانشکده مشغول تماشای کار احمد اسفندیاری دیدم؛راستش با این‌که می‌گویند قرار است چیزهای نو بیاموزانند،ولی آن‌چه یاد می‌دهند،خیلی با اسلوب کمال الملکی توفیری نمی‌کند،حرف‌هایشان با این چیزهایی‌ که ضیاپور از پاریس تعریف می‌کند،سازگار نیست. صرف‌نظر از گرافیک سخیف کتاب مروری بر آثار جوادی‌پور(در میان راز مشتاقان)که با عرض تاسف جای هیچ گفت‌وگو و توجیهی‌ را ندارد،باید گفت که این کتاب مناظری مهم از نقش‌شناسی و تاریخ هنر معاصر را رودرروی ما قرار می‌دهد کتاب‌هایی این‌چنین تکلیف‌ خیلی‌ها و جای خیلی‌های دیگر را تنها با مستندات درونشان آشکار خواهند کرد. (به تصویر صفحه مراجعه شود) محبوبه الهی(نقاش-مدرس) این روزها در زمینه نقاشی لاک روغن کار می‌کنم. (به تصویر صفحه مراجعه شود) رضا تهرانی(طراح-نقاش) با اینکه ساعات زیادی را در هفته صرف‌ تدریس می‌کنم ولی مدتی است آثاری را در زمینه نقاشی و طراحی با نگاهی نو به‌ نگارگری ایرانی در دست انجام دارم تا در آینده نمایشگاهی از آن‌ها دایر کنم."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.