Skip to main content
فهرست مقالات

هنوز قسمت مهمی از تاریخ گذشته ما در زیر خاک ایران پنهان است (در هر قدم از خاک سرزمین ما صفحه ای از کوشش انسان برای ترقی و پیشرفت خوابیده است)

نویسنده:

(4 صفحه - از 2 تا 5)

ش135 (دی52): 6-10، تصویر. عقاید معتبر شیخ ازنظر درمانی و بهداشت، ورزش و پاره‌ای از اعمال جراحی: نظریه‌های شیخ درباره بیماریهای روانی وروان درمانی، درد عصب سه‌قلو، ورزش و بهداشت و پیشگیری، درشکسته‌بندی، جراحی، سرطان و دراصول تداوی.

خلاصه ماشینی:

"ما مردم تهران ازاین شهر کهن که حتی نامش در توراه و کتابهای مذهبی پیش از هخامنشیان در ایران آمده است چه میدانیم؟ سابقا وقتی هنوز ماشین دودی بین تهران و حضرت عبدالعظیم کار میکرد بعی از روزهای تعطیل را با زنها بزیارت میرفتیم و در مراجعت کوزه ماستی همراه میآوردیم که بسیار لذیذ بود. درواقع همان پارچه‌های زربفت که از زمان دیلمیان است امروز در یکی دو موزة اروپا و امریکا موجود است و آنها را پاک کرده‌اند و در زیر شیشة گنجینه‌های موزه قرار داده‌اند، و این قطعات زربفت مدارک خوبی برای نشان‌دادن درجة بلند هنر پارچه‌بافی درایران، حتی درزمان دیلمیان، میباشد. ما از اسمعیل‌آباد و خوروین، نزدیک قزوین صحبت کردیم، ولی در نواحی دیگری مانند شهریار، ساوه، ورامین، و حتی رد بعضی از دره‌های واقع در بلندی‌های البرز آثار زیادی از مردمی که چندین هزار سال پیش در این مکان‌ها زندگی میکرده‌اند دیده میشود."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.