Skip to main content
فهرست مقالات

راهبردهای گسترش ورزش در نیروهای مسلح

نویسنده:

(12 صفحه - از 7 تا 18)

کلید واژه های ماشینی : ورزش، گسترش ورزش در نیروهای مسلح، نیروهای مسلح، ورزش نیروهای مسلح، راهبردهای گسترش ورزش، کارکنان، دیدگاه، نظام کلی ورزش، نظام جامع ورزش کشور، نظام جامع ورزش

دیدگاه‌های موجود در کشور نسبت به ورزش متفاوت است. در این میان، دیدگاه غالب، بیشتر به جنبه‌های نمادین توجه می‌کند تا به حقیقت آن. طبیعی است این دیدگاه، پیامدهای خود را در موارد مختلف و از جمله در ورزش نیروهای مسلح برجای می‌گذارد. در اصل سخنرانی پس از بحث درباره کلیات مسائل یاد شده به صورت جزئی‌تر از نظام کلی ورزش در نیروهای مسلح سخن به میان آمده و ضمن تقسیم به چهار مرحله گزینش، آموزش، هنگام خدمت و بازنشستگی، درباره هر یک توضیحاتی ارائه شده است.

خلاصه ماشینی:

"نکته دوم : پس از اعتقاد به چنین هرمی، شناخت تمامی ابعاد موضوعی ورزش و مهمتر از آن تفکری منسجم لازم است که بتواند سیر منطقی برنامه‌ها و فعالیتها را به منظور رسیدن به اهداف ورزش تعیین کند و هر عنوان در جای مناسب خود قرار گیرد و نقش خود را در هرم ایفا کند؛ حجمی از هزاران برنامه و فعالیت که می‌باید به صورت زنجیره‌ای، ارتباط معنی داری بیابد و هر یک یا چند برنامه یا فعالیت به عنوان بستر رشد برنامه و فعالیتهای دیگر منظور گردد که چه بسا اگر برنامه یا فعالیتی در جای خود تعریف شود و یا برای آن ارتباطات مناسبی ایجاد نگردد با صرف هزینه‌های بسیار زیاد، نتیجه‌ای بسیار کم حاصل شود ؛ از امور ساده‌ای مانند اجرای ورزشهای صبحگاهی تا تشکیل آکادمیهای علمی ورزشی نکته سوم : متناسب و منطقی بودن هرم ورزش به آن است که: 1ـ دامنه هر سطح نسبت به سطوح بالاتر، وسیعتر و در واقع، این تناسب باید همواره وجود داشته باشد. نظام کلی ورزش از جنبه خدمت در نیروهای مسلح به چهار مرحله تقسیم می‌شود: 1ـ گزینش 2ـ آموزش 3ـ هنگام خدمت 4ـ بازنشستگی اولین نقطه‌ای که از جنبه ورزش در نیروهای مسلح باید به آن توجه کرد، گزینش است در این مرحله است که با تکیه بر دقت و حساسیت و جدیت در انتخاب افراد از جنبه‌های جسمی و فکری و اجرای آزمونهای مبتنی بر استدلالات علمی و با توجه به وضعیت جسمانی جامعه انسانی کشور و اطمینان از وجود بستر رشد و تعالی در داوطلبان، نیروهای مسلح می‌تواند زمینه‌های اولیه لازم را به منظور گسترش و توسعه اهداف خود در سازمان فراهم کند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.