Skip to main content
فهرست مقالات

طرح جامع افزایش آمادگی جسمانی پرسنل نیروی زمینی سپاه

نویسنده:

(8 صفحه - از 67 تا 74)

کلید واژه های ماشینی : افزایش آمادگی جسمانی پرسنل ، ورزش ، تمرینات ، آمادگی جسمانی ، پرسنل نیروی زمینی سپاه ، طراحی پیشنهاد تمرینات ورزشی ، حرکتی ، نگه‌داری آمادگی جسمانی ، نیروی زمینی ، زمان قابل‌توجهی صرف ورزش

در یگانها، قرارگاه‌ها، مقرها، ستادها و تمام محلهایی که نظامیان در آن آموزش می‌بینند و یا کار می‌کنند، زمان قابل‌توجهی صرف ورزش روزانه می‌شود. فرماندهان علاقه‌مندند از مدتی که صرف ورزش می‌شود، سودمندی اطمینان‌بخشی حاصل شود. از آنجا که پرسنل رسته‌های مختلف نیروی زمینی برای افزایش و نگهداری آمادگی جسمانی خود به تمرینات بدنی مختلفی نیاز دارند، پیشنهاد مشخص این پژوهش این است که مجموعه تمرینی مرکب از حداکثر ده حرکت با دستورالعملی ساده طراحی شود تا نیروهایی که در جبهه حضور دارند و از نظر زمانی و امکانات در مضیقه هستند با آن حرکات بتوانند آمادگی جسمانی خود را تا حد امکان حفظ کنند.

خلاصه ماشینی:

"از آنجا که پرسنل رسته‌های مختلف نیروی زمینی برای افزایش و نگهداری آمادگی جسمانی خود به تمرینات بدنی مختلفی نیاز دارند، پیشنهاد مشخص این پژوهش این است که مجموعه تمرینی مرکب از حداکثر ده حرکت با دستورالعملی ساده طراحی شود تا نیروهایی که در جبهه حضور دارند و از نظر زمانی و امکانات در مضیقه هستند با آن حرکات بتوانند آمادگی جسمانی خود را تا حد امکان حفظ کنند. این پژوهش در پاسخ به این سؤال انجام شد: «آیا پرسنل رسته‌های مختلف نیروی زمینی برای افزایش و نگهداری آمادگی جسمانی خود به تمرینات بدنی مختلفی نیاز دارند؟ » بدیهی است پاسخ به سؤال فوق بسادگی امکانپذیر نبود، زیرا زمینه‌های پاسخ صحیح به آن مهیا یا روشن نشده بود. پیشنهاد مشخص این پژوهش این است که مجموعه تمرینی ساده، مرکب از حداکثر 10 حرکت، با دستورالعملی ساده طراحی شود تا نیروهایی که در جبهه حضور دارند و از نظر زمانی و امکانات در مضیقه به سر می‌برند، با آن حرکات بتوانند آمادگی جسمانی خود را تا حد امکان حفظ کنند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.