Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی ضرورت ایجاد بیمه مسئولیت حرفه ای حسابرسان در ایران

نویسنده:

ISC (14 صفحه - از 159 تا 172)

کلیدواژه ها :

حسابرسی ،مسئولیت حرفه‌ای ،بیمهء مسئولیت ،گزارش حسابرسی

کلید واژه های ماشینی : بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان ، ایجاد بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان ، بررسی ضرورت ایجاد بیمه مسئولیت ، بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان ضرورت ، بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان عاملی ، مقدار عددی ملاک آزمون‌کننده ، مقدار عددی ملاک آزمون ، ملاک آزمون‌کننده در ناحیه بحرانی ، حساب‌رسی ، بررسی بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان

به علت وجود تضاد منافع بین تهیه‌کنندگان و استفاده‌کنندگان صورت‌های‌ مالی،که باعث مهم‌تر شدن نقش اعتباردهی حسابرسان شده است و با عنایت‌ به اینکه گزارش‌های حسابرسان مورد استفاده سرمایه‌گذاران و سهامداران در تصمیم‌گیری اقتصادی آنها قرار می‌گیرد و ممکن است به خسارت‌های مالی‌ جبران‌ناپذیر مؤسسات حسابرسی و حسابرسان منجر شود،بیمه مسئولیت‌ حرفه‌ای حسابرسان ضرورت و اهمیت پیدا می‌کند.بیمه مسئولیت حرفه‌ای‌ حسابرسان،به افزایش کارایی و دقت در فعالیت‌های حسابرسی و بهبود تخصیص منجر می‌شود.بنابراین ایجاد این بیمه در ایران ضروری به نظر می‌رسد.

خلاصه ماشینی:

"حسابرسان در ایران و نیز تأثیر این بیمه بر افزایش کارایی و بهبود عملکرد این حرفه و پرسش اصلی این است که با بررسی بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان از شاخه‌های بیمه مسئولیت مدنی طرح کرد و به صورت یک اهرم حمایتی از حسابرسان‌ در بخش اقتصادی و اجتماعی این حرفه مورد استفاده قرار داد؟البته باید اذعان کرد که‌ این تحقیق گام بسیار کوچکی در سطح جامعه حرفه‌ای حسابرسان است و امیدواریم‌ بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان در ایران است. پژوهشگر برای بررسی نکات فوق و نیز ضرورت ایجاد بیمه مسئولیت حرفه‌ با توجه به نقش بیمه مسئولیت در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه و نیز بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان در ایران ضرورت دارد. 1. بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان عاملی برای افزایش کارآیی حرفهء 2. بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان عاملی برای توسعهء اقتصادی جامعه است. 3. بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان عاملی برای توسعهء اجتماعی جامعه است. 4. به دلیل جدید بودن موضوع تحقیق(بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان)، حسابرسان عاملی برای توسعه اقتصادی جامعه است مقدار عددی ملاک آزمون‌کننده‌ بر اساس آزمون انجام گرفته در مورد فرضیهء بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان‌ بر اساس آزمون انجام گرفته در مورد فرضیهء بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان‌ (بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان و ضرورت ایجاد این بیمه در ایران)72 درصد که امکان بیمه کردن مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان وجود دارد. دقت در فعالیت‌های حسابرسی منجر می‌شود و عاملی برای بهبود تخصیص منابع و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است. بررسی مشکلات استقرار بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان در ایران. بررسی تأثیر بیمه مسئولیت حرفه‌ای حسابرسان در شکوفایی صنعت بیمه‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.