Skip to main content
فهرست مقالات

نقش بیمه محصولات کشاورزی در توسعه بخش کشاورزی: موانع و راهکارها

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (14 صفحه - از 37 تا 50)

کلیدواژه ها :

بخش کشاورزی ،بیمه محصولات کشاورزی ،بازار بیمه ،خسارت‌های‌ فاجعه‌آمیز

کلید واژه های ماشینی : بیمه ، کشاورزی ، بیمه محصولات کشاورزی ، نقش بیمه محصولات کشاورزی ، بیمه محصولات کشاورزی در توسعه ، خسارت ، محصولات کشاورزی در توسعه بخش ، بیمه محصولات کشاورزی خطرهایی ، تأمین مالی خسارت‌های فاجعه‌آمیز ، حق بیمه

کشاورزان در جریان فعالیت‌های کشاورزی خود با خطرهای مهمی مواجه‌اند و برای اجتناب از خسارت‌های ناشی از این خطرها به کمک‌های دولت یا سایر روش‌های جبران خسارت نیاز دارند.بازار بیمه می‌تواند راه حلی مناسبی برای‌ تثبیت محصولات کشاورزی و درآمد کشاورزان باشد.مسئلهء اساسی در بیمه‌ محصولات کشاورزی خطرهایی است که باید پوشش داده شوند.در این مقاله‌ ریسک‌های بیمه‌پذیر در بخش کشاورزی،امکان دسترس کشاورزان به‌ پوشش‌های کامل بیمه‌ای و مسئله توانایی مالی آنها برای خرید بیمه‌نامه مناسب، نقش دولت‌ها در شکل‌گیری ساختار بیمه کشاورزی و نیز موضوع مهم دسترس‌ به پوشش‌های بیمه اتکایی برای حوادث فاجعه‌آمیز بررسی شده است. در این مقاله نشان داده شده است که ناآگاهی کشاورزان از بیمه و توان مالی‌ اندک کشاورزان و نیز دسترس نداشتن آنان به پوشش‌های کامل بیمه‌ای‌ ضرورت دخالت دولت در این امر به ویژه تأمین بخشی از حق بیمه و خسارت‌ و نیز ارائه پوشش یا تأمین مالی خسارت‌های فاجعه‌آمیز را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.

خلاصه ماشینی:

"محصولات کشاورزی خطرهایی است که باید پوشش داده شوند. به پوشش‌های بیمه اتکایی برای حوادث فاجعه‌آمیز بررسی شده است. مواجه‌اند و برای اجتناب از خسارت‌های ناشی از این خطرها به کمک‌های دولت یا سایر روش‌های جبران خسارت نیاز دارند. منبعی برای تأمین مالی باشد اما این بیمه قطعا می‌تواند در ادای هردو وظیفه بالا نقش‌ 3. آیا بازار کامل بیمه‌ای برای محصولات کشاورزی و دامی وجود دارد؟ ارائه پوشش‌های بیمه‌ای برای آن دسته از ریسک‌های کشاورزی امکان‌پذیر است که‌ مسئله اساسی در طراحی بیمه محصولات کشاورزی مجموعه خطرهایی است که‌ طرح بیمه‌ای محصولات کشاورزی می‌تواند اجباری یا اختیاری باشد. قبرس برای محصولات معینی بیمه اجباری وجود دارد. شرکت‌های بیمه‌ای باشد که در زمینهء بیمه محصولات کشاورزی فعالیت می‌کنند. طبیعی شرکت‌های بیمه متقابل است و به کشاورزان این امکان را می‌دهد که کنترل‌ مبنای ریسک خالص نیز برای اکثر کشاورزان از نظر توانایی پرداخت مشکل است. در کشورهای مختلف ساختارهای متفاوت برای طرح بیمه‌های کشاورزی وجود دارد بودجه دولت دسترس دارند و از این طریق بخشی از حق بیمه و هزینه‌های اداری و نیز بیمه اتکایی در بیمه‌های کشاورزی ممکن است به شکل‌های زیر باشد: بازارهای ملی بیمه برای محصولات کشاورزی در دو دههء اخیر در بیشتر کشورهای‌ بیمه محصولات کشاورزی،با اینکه بازارهای ملی برای ارائه این نوع از پوشش‌های‌ لذا کمک دولت و تأمین مالی بیمه‌های محصولات کشاورزی برای این‌ صندوق‌های بیمه‌ای پشتیبانی‌شده از طرف دولت‌ می‌تواند راه حل فنی خوبی برای پوشش بیمه محصولات کشاورزی باشد. ظرفیت بین المللی بیمه اتکایی برای بیمه محصولات کشاورزی ضرورت دخالت دولت‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.