Skip to main content
فهرست مقالات

چگونگی طراحی و تبیین ساختار سازمانی پویا و خلاق در آموزش و پرورش

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 35 تا 46)

کلید واژه های ماشینی : سازمان ، ساختار ، طراحی ، ساختار سازمانی ، اطلاعات ، آموزش ، منطق ، تمرکز ، آینده ، چگونگی طراحی و تبیین ساختار

جمعه امروز ایران به عرصه ها و دوره های جدیدی گام نهاده است. دوره ای که ما در آن به سر می بریم واجد ویژگیهایی است که آن را از دیگر دوره ها متمایز می سازد. در عصر ما تحول و نوآوری، توسعه و گسترش، خودکفایی و استقلال، بهبود و بهسازی از اهداف اساسی جامعه به شمار می آیند. نظام آموزشی جامعه امروز، نیز با اهداف مشابه رو به روست. برای نیل به این اهداف، باید از ابزاری مناسب که دربحث ما ساختار سازمانی نامیده شده، بهره بگیرد تا به کمک آن بتواند تحقق اهداف خود را تضمین نماید. نویسنده مقاله از همین رو در این مقاله کوشش کرده است تا ویژگیهای چنین ساختاری را روشن ساخته محورهای اصلی آن را ترمیم کند و ساختار مناسب آموزش و پرورش کشور را یافته و ویژگیهای آن را برشمارد. پس از آن می نویسد که باید در پی یافتن تشکیلاتی بود که واجد آن ویژگیها باشد و بتواند با شرایط متحول روز خود را منطبق نماید؛ تشکیلاتی که نه تنها آینده نگر بلکه آینده ساز باشد و در نهایت محیط مساعدی برای خلّاقیت و ردش انسانی ایجاد کند. این مقاله را آقای دکتر سید مهدی الوانی عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی نوشته و در اختیار فصلنامه قرار داده است که به این وسیله از ایشان قدردانی می گردد.

خلاصه ماشینی:

"پس از آن می‌نویسد که باید در پی یافتن‌ تشکیلاتی بود که واجد آن ویژگیها باشد و بتواند با شرایط متحول‌ روز خود را منطبق نماید؛تشکیلاتی که نه تنها آینده‌نگر بلکه‌ آینده‌ساز باشد و در نهایت محیط مساعدی برای خلاقیت و رشد انسانی ایجاد کند. چنین ساختاری برای مطابقت و سازگاری با محیط،ابتدا باید محیط خود را بشناسد و مشکلات آن را احساس و ادراک‌ کند؛بنابراین وجود شیوه‌های آگاه‌کننده از ضرورتهای اصلی این ساختار خواهد بود. اگر سازمان آموزشی به‌ تقاضای پایین جامعه در مورد تحصیلات حرفه‌ای پاسخ دهد صرفا به‌طور انفعالی عمل‌ کرده است،اما اگر به درون جامعه برود و تقاضای بالایی را برای این نوع تحصیلات ایجاد کند،فعالانه عمل کرده و آینده‌سازی نموده است. مسؤولیت جمعی است و همه خود را در برابر هدف سازمان متعهد می‌دانند؛کانالهای ارتباطی موازی و مورب افراد را به یکدیگر مرتبط ساخته از این مجاری برای انتقال اطلاعات و نه صرفا دستورات استفاده می‌شود؛اطلاعات‌ در انحصار مشاغل عالی نیست و همه امکان استفاده و آگاهی از آن را دارند؛از تقسیم‌ وظایف انتزاعی پرهیز شده و هر شغل به‌طور طبیعی و واقعی طراحی گردیده است(7). برای روشن شدن وجه تمایز سازمانهایی که براساس تعقل‌ ابزاری و جوهری شکل می‌گیرند،برخی از خصوصیات آنها را در ذیل ذکر می‌کنیم: (به تصویر صفحه مراجعه شود) با ویژگیهایی که برای سازمان مبتنی بر تعقل ارزشی برشمردیم،به روشنی می‌توان‌ ملاحظه کرد که سازمان آموزشی متناسب برای جامعهء ما قطعا باید از ویژگیهای ارزشی‌ برخوردار باشد و تحت قیود کمبود بودجه و خودکفائی،به هیچ رو ارزشهای انسانی و اخلاقی را به بوتهء نسیان نسپارد(8)."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.