Skip to main content
فهرست مقالات

روانکاوی و جرائم (عقده های روانی از عوامل اساسی خطاکاری است - رفتار ناهنجار پدران و مادران چه واکنشی در فرزندان ایجاد میکند)

نویسنده:

(4 صفحه - از 7 تا 10)

کلید واژه های ماشینی : جرم ، روان ، ارتکاب جرم ، عقده‌های روانی از عوامل ، رفتار ناهنجار پدران و مادران ، روانکاوی و جرایم ، کودک ، بیمار ، اخلاق ، تناقضات

خلاصه ماشینی:

"عقده‌های روانی از عوامل اساسی خطا کاری است‌ رفتار ناهنجار پدران و مادران چه واکنشی در فرزندان ایجاد میکند؟ ترسها و نگرانیهائی که گاه‌بگاه بما دست میدهد ناشی از چیست؟ کشف علل و عوامل ارتکاب جرم از دیرباز مورد توجه دانشمندان بوده است. مهمترین‌ تأثیر آن در جرم‌شناسی این بوده که متخصصین فن پس از آشنائی با اصول روانکاوی که به‌ سالهای اولیه کودکی اهمیت شایانی میدهد،باین نتیجه رسیدند که اکثر عوامل اجتماعی و فردی ارتکاب جرم دراوان کودکی بوجود میآید و لذا مطالعات خود را بزمان ارتکاب جرم‌ محدود نساختند. بعقیده پیروان مکتب«پسیک انالیز»علل ارتکاب بسیاری از جرایم در«مکانیزم‌ واپس‌زدگی»نهفته است،و کلید حل این معما دست یافتن بمکنونات روان ناخودآگاه است که‌ اول بوسیله پزشک روانکاو و بعدا بوسیله خود بیمار باید تشخیص داده شود. واپس‌زدگی بدو طریق منجر بارتکاب جرم میگردد-یکی بصورت واکنش‌ در مقابل تمایلات ارضا نشده و دیگری بصورت عوارضی که بعدا بر اثر واپس‌زدن تناقضات و تضادهای روان آگاه(عقده‌ها)در بیمار ظاهر میگردد. ولی از آنجائیکه کودک در سالهای اول عمر بیشتر با پدر و مادر خود سروکار دارد و ایشان مانع برآورده شدن نیازهای او هستند واکنش‌ بعدی نسبت بکسانی است که جای پدر و مادر را در جامعه میگیرند و بنحوی سمت قیمومت‌ بر فرد دارند مانند مدیر و معلمین در مدرسه... 1-اینکه Suger ego با قدرت بسلطه خود ادامه دهد2و عمل واپس‌زدگی‌ بشدت ادامه یابد و در اینصورت تناقض مذکور که اغلب با فشار یکی از غریزه‌ها همراه است از مجرای دیگری و بنحوی که از نظر Suger ego خلاف اخلاق نباشد بروز میکند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.