Skip to main content
فهرست مقالات

زنان شاغل و بررسی تأثیر منابع کنترل فشار بر ترکیب نقش های شغلی- خانوادگی آنان

نویسنده:

ISC (30 صفحه - از 7 تا 36)

کلیدواژه ها :

خانواده ،زنان ،شغل ،فشار ،نقش‌های چندگانه ،تعارض بین نقش ،ترکیب نقش‌ها

کلید واژه های ماشینی : زنان، تعارض، شغلی، نقش، کنترل، تعارض کار ـ خانواده، انتظارات، نقش‌های شغلی، بررسی تأثیر منابع کنترل فشار، حمایت

در این مقاله، به بررسی تأثیر منابع کنترل و انطباق با فشار و تعارض در زنان شاغل هنگام ایفای نقش‌های شغلی ـ خانوادگی پرداخته شده است که بر اثر تقاضاهای بیش از حد یکی یا هر دو، با دشواری روبه‌رو می‌شوند. این منابع عبارت است از: انتظار نقش‌های شغلی یا خانوادگی، کنترل کار، حمایت شغلی یا خانوادگی، و درگیری خانوادگی. مطابق مبانی نظری تحقیق، انتظار می‌رود در نتیجه توزیع جنسیتی نقش‌ها، تأثیر مقابله‌ای هر یک از این عوامل بر مدیریت تعارض و فشار متفاوت باشد. نتایج تحقیق در برخی موارد، این امر را تأیید و در برخی موارد رد می‌کند. روی‌هم‌رفته، نتایج تحقیق حاضر نشان می‌دهد وجود منابع مذکور می‌تواند تأثیر مثبتی در کاهش فشار و بهره‌مندی از فواید ترکیب نقش‌های دو گانه برای زنان شاغل دربر داشته باشد.

خلاصه ماشینی:

"(کوزور و روزنبرگ، 1378، ص 317 ـ 318) گود نیز با تأکید بر نقش خانواده و روابط عاطفی بین اعضای آن و حمایت‌های روانی و اجتماعی آنها از یکدیگر و تأثیری که این عواطف و روابط صمیمانه و نزدیک بر کاستن از میزان انرژی صرف شده توسط فرد و تخصیص آن به نقش‌های پرخواست‌تر و در نتیجه، بروز فشار کمتر در پی دارد، به طور غیرمستقیم، اثربخشی حمایت اجتماعی بر کاهش تعارض بین نقشی تجربه شده فرد را نشان داده است. برای برقراری نظام حمایتی در خانواده، اساسا باید در سطح خرد عمل کرد و در این میان نیز مسئولیت اصلی همچنان متوجه زنان است؛ چرا که این زنان هستند که باید با زمینه‌سازی و تمهید شرایط لازم پیش از ازدواج، در الگوی همسرگزینی و توجه به برخی از ویژگی‌ها همچون تناسب سنی و تحصیلی، و پس از ازدواج، در ارتباطات بین فردی خود با اعضای خانواده، برای وظایفشان در قبال همسر و فرزندان و زندگی مشترک اهمیت بیشتری قایل شوند و خود را با نقش‌های خانوادگی ـ به لحاظ روانی ـ بیشتر درگیر سازند تا هم فشار روانی کمتری تجربه کنند و هم انگیزه بیشتری در سایر اعضای خانواده برای ابراز حمایت نسبت به خود به وجود آورند. 5. Duxbury, Linda Elizabeth, Christopher Alan Higgins, "Gender Differences in Work - Family Conflict", 1991, Journal of Applied Psychology, Vol. 76, No. 1."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.