Skip to main content
فهرست مقالات

روان شناسی اشتغال زنان (با تأکید بر وضعیت موجود در سطح ملی و بین المللی کشورهای اسلامی)

نویسنده:

ISC (22 صفحه - از 83 تا 104)

کلیدواژه ها :

اشتغال ،(2) جنسیت ،(3) روان‌شناسی ،(4) زنان(5)

کلید واژه های ماشینی : زنان، اشتغال زنان، جنسیتی، مردان، روان‌شناسی، شغلی، روان‌شناسی اشتغال زنان، اشتغال زنان از دیدگاه روان‌شناسی، تفاوت جنسیتی، توانایی

در بازار کار، تبعیض‌هایی برای زنان و مردان وجود دارد که علت آن را تفاوت‌های جنسیتی می‌دانند. هدف این مقاله بررسی اشتغال زنان از دیدگاه روان‌شناسی است. بدین روی، ابتدا تفاوت‌های روان‌شناختی بین زنان و مردان و نقش این تفاوت‌ها در محیط کار و سپس شرایط مطلوب اشتغال زنان در چند کشور مسلمان مورد مقایسه قرار گرفته است. نتایج نشان داده است بین مردان و زنان بجز تفاوت‌های جزئی زیستی و روانی، از نظر استعداد و توانایی، هیچ‌گونه تفاوتی وجود ندارد و ریشه بسیاری از تفاوت‌هایی که به زنان و مردان نسبت داده می‌شود ناشی از قالب‌های جنسیتی است. همچنین در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های خاص زنان در محیط شغلی، کارایی آنها را بالاتر می‌برد. شرط مطلوب برای اشتغال زنان کاهش تبعیض‌های جنسیتی و رفع موانع قانونی و اجتماعی است و همین موجب افزایش رضایت شغلی آنان می‌شود. در این زمینه، کشور ایران نیاز به برنامه‌ریزی جنسیتی در همه زمینه‌های بازار کار دارد.

خلاصه ماشینی:

"بدین روی، ابتدا تفاوت‌های روان‌شناختی بین زنان و مردان و نقش این تفاوت‌ها در محیط کار و سپس شرایط مطلوب اشتغال زنان در چند کشور مسلمان مورد مقایسه قرار گرفته است. (امینی، 1380، ص 12) برای بررسی جنبه روان‌شناختی اشتغال زنان در سطح ملی و بین‌المللی، پاسخ به سؤال‌های اصلی ذیل ضروری است: ـ بین زن و مرد از نظر روان‌شناسی چه تفاوت‌هایی وجود دارد و نقش این تفاوت‌ها در اشتغال زنان چیست؟ ـ شرایط مطلوب برای اشتغال زنان کدام است؟ ـ شرایط مطلوب در کشور ایران و سایر کشورهای مسلمان چگونه است؟ روان‌شناسی، اشتغال و جنسیت «اشتغال» از نظر لغوی، به معنای استخدام است، و در معنای جمعی، مجموع فعالیت‌های اقتصادی یک ملت را در ارتباط با افرادی که حایز شرایط کارند، دربرمی‌گیرد. (برک، 1384، ص 138) قالب‌های جنسیتی و تأثیرات آن از منظر روان‌شناسان، تفاوت افراد تحت تأثیر تعامل وراثت و محیط است، اما از نظر بیشتر جامعه‌شناسان، تفاوت‌هایی که در زنان و مردان وجود دارد صرفا به خاطر عوامل اجتماعی است. نقش ویژگی‌های زنان در اشتغال در نظر گرفتن برخی از ویژگی‌ها و توانایی‌ها و شرایط خاص زنان، می‌تواند در انتخاب شغل و محیط کار، ساعات کار، احساس کارایی و رضایت شغلی تأثیر مثبت داشته باشد، در حالی که برعکس، در نظر نگرفتن این ویژگی‌ها، بر عملکرد شغلی زنان تأثیر منفی دارد. (بداغی، 1384، ص 85) بررسی موارد مزبور، مؤید این نکته است که در کشور ایران، می‌توان پشتوانه قانونی و اجرایی مناسبی که شرایط خاص زنان را در اشتغال در نظر بگیرد، طراحی نمود و به دلیل بعضی از قوانین یا نگرش و عملکرد بعضی از مجریان، زنان ایرانی سنگینی مشکلات کاری را همراه با نگرانی‌ها و موانع دیگر در ضمن اشتغال، به دوش می‌کشند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.