Skip to main content
فهرست مقالات

اشتغال زنان؛ گرایش به کار و تئوری های رضایتمندی شغلی

نویسنده:

ISC (26 صفحه - از 221 تا 246)

کلیدواژه ها :

اشتغال ،زنان ،رضایت شغلی ،گرایش به کار ،جذب اجتماعی ،طرداجتماعی

کلید واژه های ماشینی : زنان ، رضایت ، اشتغال زنان ، اجتماعی ، جنسیتی ، رضایت شغلی ، کارکنان ، نگرش ، کار ، مفهومی نگرش و رضایت شغلی

این مقاله به موانع اشتغال زنان از مسیر گرایش به کار و رضایت شغلی آنان می‌پردازد. کار و رضایت از آن برای گروه‌های مختلف اجتماعی از جمله زنان، معانی متفاوتی دارد و به این دلیل که شناخت آن نگرش، انتظارات و مطالبات زنان را در این حوزه بازگو خواهد کرد، قابل توجه و پیگیری است. در این مقاله پس از تعاریف مفهومی نگرش و رضایت شغلی، به تئوری‌های توضیح دهنده رضایت شغلی پرداخته می‌شود. در مرحله بعد، فرایند تجزیه جنسیتی کار و ربط آن با رضایت و گرایش شغلی مورد بررسی قرار می‌گیرد و از طریق معرفی و توضیح دو مفهوم «طرد» و «جذب» به کار به عنوان پیامد گرایش و رضایت شغلی، به بحث در مورد مدل‌های نظری مناسب برای شناخت نگرش، انتظارات و مطالبات زنان پرداخته خواهد شد.

خلاصه ماشینی:

"کار و رضایت از آن برای گروه‌های مختلف اجتماعی از جمله زنان، معانی متفاوتی دارد و به این دلیل که شناخت آن نگرش، انتظارات و مطالبات زنان را در این حوزه بازگو خواهد کرد، قابل توجه و پیگیری است. در مرحله بعد، فرایند تجزیه جنسیتی کار و ربط آن با رضایت و گرایش شغلی مورد بررسی قرار می‌گیرد و از طریق معرفی و توضیح دو مفهوم «طرد» و «جذب» به کار به عنوان پیامد گرایش و رضایت شغلی، به بحث در مورد مدل‌های نظری مناسب برای شناخت نگرش، انتظارات و مطالبات زنان پرداخته خواهد شد. کار و رضایت از آن، برای گروه‌های مختلف اجتماعی از جمله زنان، معانی متفاوتی دارد و به این دلیل که شناخت آن نگرش، انتظارات و مطالبات زنان را بازگو می‌کند، قابل توجه و پیگیری است. بدین ترتیب، مسئله اساسی این مقاله، مفهوم‌سازی این نکته است: چگونه اشتغال زنان از مسیر گرایش به کار و رضایت شغلی قابل پیگیری، بررسی و توضیح می‌شود؟ فضای مفهومی نگرش و رضایت کار رضایت شغلی به عنوان یکی از ارکان مهم نگرش یا گرایش به کار، نتیجه ویژگی‌های شخصی و فردی، ساختاری یا سازمانی و متغیرهای موقعیتی و انگیزشی است که در گروه‌های اجتماعی و از جمله زنان، نشانگر تغذیه از منابعی متفاوت از سایرین است. واقعیت این است که زنان کمتر به منابع و ثروت‌های اجتماعی دسترسی دارند و تجزیه جنسیتی مشاغل از پایدارترین اشکال بازار کار است، ولی در هر حال، الگوهای رضایت شغلی باید ضمن پرهیز و احتراز از تبعیض کاری بیش از پیش تفاوت‌های جنسیتی را مورد توجه قرار دهند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.