Skip to main content
فهرست مقالات

نظام تأیید صلاحیت ایران

ISC (2 صفحه - از 10 تا 11)

کلید واژه های ماشینی : مؤسسات گواهی‌کننده سیستم‌های مدیریت کیفیت ، فعالیت مؤسسات گواهی‌کننده سیستم‌های مدیریت ، نظام تأیید صلاحیت ایران ، مجمع بین‌المللی تأیید صلاحیت ، میان فعالیت مؤسسات گواهی‌کننده سیستم‌های ، هماهنگی میان فعالیت مؤسسات گواهی‌کننده ، سازمان‌های گواهی‌کننده سیستم‌های مدیریت کیفیت ، ایجاد نظام تأیید صلاحیت ایران ، ایجاد هماهنگی میان فعالیت مؤسسات ، سیستم‌های مدیریت کیفیت و تضمین

ایجاد هماهنگی میان فعالیت مؤسسات گواهی‌کننده سیستم‌های‌ مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت و نیز مدیریت زیست‌محیطی در سطح ملی و بین المللی،نیازمند تشکیلات خاصی بود که در دهه جاری این تشکیلات ایجاد شده و استحکام یافته است. در ایران اسلامی،نظام تأیید صلاحیت در مهرماه 1375 تشکیل شد تا نظارت دقیق بر امور استانداردهای ملی،بین المللی ایزو 9000 و ایزو 14000 را به عهده بگیرد.در همین حال،در سطح بین المللی نیز مجمع بین المللی‌ تأیید صلاحیت در ژانویه 1993 تشکیل شد. در این گزارش نظام تأیید صلاحیت ایران تشریح می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"نظام تأیید صلاحیت در ایران اشاره: ایجاد هماهنگی میان فعالیت مؤسسات گواهی‌کننده سیستم‌های مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت و نیز مدیریت زیست‌محیطی در سطح ملی و بین المللی،نیازمند تشکیلات خاصی بود که در دهه جاری این تشکیلات ایجاد شده و استحکام یافته است. *مؤسسۀ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران برای نظارت بر امر سیستم‌های کیفیت و تضمین کیفیت و سیستم‌های مدیریت زیست محیطی از طریق ارزیابی، تأیید صلاحیت و ثبت ملی مؤسسات و افراد حقیقی که در مشاوره،آموزش و صدور. براساس همین مصوبات،مؤسسۀ استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران موظف شده است که بر تمام فعالیت‌های مرتبط با سیستم‌های کیفیت و تضمین کیفیت(استانداردهای ملی و بین المللی ایران-ایزو 9000)و نیز سیستم‌های مدیریت زیست‌محیطی(استانداردهای ایزو 14000)نظارت کند. مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از دو سال پیش ایجاد نظام تأیید صلاحیت ایران را در سطح اعتبار بین المللی در برنامۀ خود قرار داد و با انجام بررسی‌ها و مطالعات لازم و اجرای برنامه‌های آموزشی از آذرماه 75 تهیه ضوابط و مستندات مربوطه را آغاز کرد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.