Skip to main content
فهرست مقالات

رواج «یورو» آغاز کار است

نویسنده:

ISC (2 صفحه - از 11 تا 12)

کلید واژه های ماشینی : یورو، اروپا، کشور عضو اتحادیهء پولی اروپا، اتحادیۀ اروپا، کشور عضو اتحادیۀ پولی اروپا، عضو شورای دولتی بانک، اقتصادی، شورای دولتی بانک مرکزی، بهبود اوضاع بازارهای بین‌المللی ارز، ارز

با رواج«یورو»در 11 کشور عضو اتحادیهء پولی اروپا در اول ژانویه 1999(11 دی 77)در محافل پولی و اقتصادی گوشه و کنار جهان،بحث بر سر چگونگی‌ موفقیت«یورو»در نظام پولی جهان آغاز شد.به‌ویژه آنکه اتحادیه اروپا «یورو»را وارد بازار کرده است تا با دلار آمریکا مقابله کند و در بهبود اوضاع‌ بازارهای بین المللی ارز،نقش کلیدی ایفا کند. تولید«یورو»در واقع گام نخست است و موفقیت آن به عوامل بسیاری‌ بستگی دارد که اروپای متحد باید پایه‌های آن را با دشواری و تحمل مشکلات‌ اقتصادی،فراهم و تحکیم کند. در این مقاله که برگفته از نظرات«ژان‌کلودتریشه»مدیر بانک‌ فرانسه و عضو شورای دولتی بانک مرکزی اروپاست،به بررسی شرایطی که‌ «یورو»برای ماندگاری خود نیاز دارد،می‌پردازیم.

خلاصه ماشینی:

"اولین شرط،اعتبار سیاست پولی است که با استقلال بانک مرکزی اروپا تضمین شده است،بانکی که در پیمان ماستریخت گرامی داشته شده و ریشه در استقلال بانک مرکزی کشورهای عضو دارد. هماهنگی نزدیک پولی ونظارت هشیارانه و دقیق در شورای غیر رسمی 11 کشور شرکت‌کننده و همچنین نظارت دقیق وزیران دارایی 15 کشور عضو اتحادیۀ اروپا برای تضمین یک سیاست متوازن در سراسر«منطقه یورو»ضروری است. وقتی در سطح 11 کشور عضو صحبت می‌کنیم،اکثر این شاخص‌های ملی با تولد«یورو»از بین خواهند رفت و این در حالی است که هماهنگی سیاست‌های پولی و اقتصادی بسیار مهم می‌باشند. زمانی که تکمیل یک بازار واحد 290 میلیون نفری با مساعد بودن وضع پولی و مالی،صحت عمل مالی و اصلاحات ساختاری مناسب انجام شد، راه برای یک اروپای سالم و موفق هموار خواهد شد. اگر«یورو»با انجام اصلاحات اقتصادی توسط کشورهای عضو حمایت نشود،خود ارزی متزلزل خواهد شدو اقتصاد اروپا را نیز به بحران خواهد کشاند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.