Skip to main content
فهرست مقالات

نرم افزارهای اینترنتی

نویسنده:

(4 صفحه - از 27 تا 30)

کلیدواژه ها :

اینترنت ،اطلاعات ،نرم‌افزارهای اینترنتی

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، اینترنت ، نرم‌افزارهای اینترنتی ، راه‌های طبقه‌بندی موضوعی اطلاعات اینترنت ، محتوا و اطلاعات استفاده ، کاربر ، اطلاعات اینترنت ، عرضه ، کاربران به محتوای اینترنت ، عرضه اطلاعات

شبکه جهانی اینترنت، مجموعه‌ای انبوه و گسترده از اطلاعات است که به شکل‌های مختلفی از این دریای عظیم محتوا و اطلاعات استفاده می‌گردد.نرم‌افزارهای اینترنتی، یکی از راه‌های دسترسی راحت کاربران به محتوای اینترنت است که معمولا به صورت موضوعی تهیه شده و در قالب لوح فشرده عرضه می‌شوند. در این مقاله، ضمن بیان دیدگاه‌های گوناگون درباره این قبیل نرم‌افزارها، معایب و محاسن آنها مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت، شیوه‌های ارائه بهتر آنها نیز مطرح شده است.

خلاصه ماشینی:

"نرم‌افزارهای اینترنتی، یکی از راه‌های دسترسی راحت کاربران به محتوای اینترنت است که معمولا به صورت موضوعی تهیه شده و در قالب لوح فشرده عرضه می‌شوند. از آنجا که به طور معمول، اطلاعات این پایگاه‌ها در حال افزایش است، مدیران و صاحبان آنها لازم می‌دانند تا در فاصله‌های زمانی خاص کلیه اطلاعات موجود در پایگاه خود را بر روی یک نرم‌افزار عرضه کنند واز این طریق، محتوای پایگاه خود را دراختیار علاقه‌مندان نیز قرار دهند. این قبیل نرم‌افزارها غالبا به شکلی خاص مطالب موجود در اینترنت را عرضه می‌کنند و راه استفاده از حجم انبوه اطلاعات اینترنت را نیز آسان‌تر می‌نمایند، به‌ویژه اگر محتوای نرم‌افزارها به صورت موضوعی طبقه‌بندی شود و یا استفاده از اینترنت برای کاربر پر هزینه و کند باشد، جایگاه این قبیل نرم افزارها بهتر شناخته می‌شود. 5. نقیصه دیگری که در مورد نرم‌افزارهای اینترنتی کم و بیش مطرح می‌شود، آن است که در این قبیل برنامه‌ها معمولا کار خاصی صورت نمی‌گیرد و اطلاعاتی که دیگران زحمات و هزینه‌های آن را متحمل شده‌اند، از اینترنت دریافت شده و در یک لوح فشرده عرضه می‌گردد. 2. ارائه این برنامه‌ها نباید به صورت عرضه اطلاعات خام باشد؛ بلکه لازم است که مطالب آن را بر اساس موضوع و هدف معینی جمع‌آوری نمود و پس از طبقه‌بندی آنها قابلیت‌های پژوهشی را نیز در دسترس کاربران قرار داد تا راه تحقیق برای پژوهشگران به شکل مطلوب سامان یابد. رایج‌ترین نوع آن، این است که مطالب پایگاه‌ها به طور کامل از اینترنت دریافت شده و ضمن پالایش و حذف موارد غیر مرتبط، با توجه به موضوع برنامه، کارهای پژوهشی دیگری روی مطالب صورت یک و در نهایت، در قالب یکی نرم‌افزار عرضه گردد."

صفحه: از 27 تا 30