Skip to main content
فهرست مقالات

اطلاع رسانی اسلامی و امنیت اطلاعات

نویسنده:

(4 صفحه - از 2 تا 5)

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، امنیت اطلاعات ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، امنیت اطلاعات در عصر فناوری ، بررسی وضعیت امنیت اطلاعات ، فناوری ، فناوری ، وضعیت امنیت اطلاعات در عصر ، اینترنت ، جاسوسی

جهش فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب شده که سطح زندگانی جوامع ارتقاء یابد و فاصله‌ها از بین برود و منابع خبری به یکدیگر نزدیک شده، از اطلاعات درون‌گروهی طرف مقابل با خبر شوند و به گوش و چشم نامحرمان و غریبه‌ها تبدیل شود. از این‌رو، نزدیکی به آن بدون تدبیر و ملاحظه مسائل امنیتی، امری غیر معقول و نابخردانه است. چنین بستری برای بخش انسانی حوزه دین اعم از بزرگان، فرهیختگان، مدیران و طلاب علوم دینی با توجه به جدیت مخالفان آن، تهدید و خطر بیشتری را به دنبال دارد.این مقاله به بررسی وضعیت امنیت اطلاعات در عصر فناوری و لزوم توجه نهادهای اسلامی خاصه حوزه‌های علمیه به این مقوله امنیت اطلاعات اختصاص دارد.

خلاصه ماشینی:

"امنیت اطلاعات در عصر فناوریدر عصر کنونی که عصر ارتباطات و رایانه نام گرفته، جدیدترین ابزار ارتباطی تحت عنوان «شبکه اینترنت» که روزی منحصر به وزارت دفاع و سازمان‌های جاسوسی آمریکا می‌شد، روند فزایندهای به خود گرفته و فناوری نوین اطلاعاتی و ارتباطی تمام شئون زندگی اجتماعی انسان‌ها را در نوردیده و به درون حوزه‌های مختلف زندگی بشر نفوذ کرده است. چندی پیش، یکی از اتباع آمریکایی به دنبال حس کنجکاوی خود وارد شبکه سازمان جاسوسی آمریکا شد و با نوشتن جمله «شبکه شما مورد دستبرد قرار گرفت»، ثابت کرد که هیچ چیز، غیر قابل نفوذ نیست. سازمان جاسوسی آمریکا این روش را آزمایش کرده است و اگر آنها از این طریق توانسته باشند به اطلاعات دسترسی پیدا کند، افراد غیر مجاز نیز می‌توانند به همین روش وارد شبکه‌های رایانه شما شوند."

صفحه: از 2 تا 5