Skip to main content
فهرست مقالات

عوامل موثر بر طراحی ساختار سرمایه شرکت های کوچک و متوسط

نویسنده:

(8 صفحه - از 28 تا 35)

کلیدواژه ها :

اطلاعات ،ساختار سرمایه ،شرکت‌های کوچک‌ 3Lو متوسط ،دستیابی به‌ سرمایه

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، سرمایه، ساختار سرمایه، مالکان، طراحی ساختار سرمایه شرکت‌های، شرکت‌های کوچک، ساختار سرمایه شرکت‌های کوچک، عوامل موثر بر طراحی ساختار، تحصیل سرمایه تصمیم‌های تامین مالی، فرآیندهای تحصیل سرمایه تصمیم‌های تامین

در این مقاله،ضمن توضیح نقش و مزیت شرکت‌های کوچک و متوسط در توسعه اقتصادی کشورها و همچنین‌ تشریح چالش مهم شرکت‌های مزبور برای تصمیم‌گیری در مورد تعیین‌ ساختار بهینه سرمایه،تحقیقات انجام‌ شده در این زمینه نیز مورد بررسی‌ قرار گرفته است. نتایج بررسی نشان می‌دهد،تقریبا 2Lدر همه تحقیقات،موضوعاتی از قبیل اطلاعات،شیوه دستیابی به‌ سرمایه،اهداف مالکان،شرایط تامین کنندگان سرمایه،وضعیت خاص‌ بنگاه تجاری،عوامل خارجی و زمان از جمله عوامل مهم تاثیرگذار در تعیین‌ ساختار مطلوب سرمایه هستند.

خلاصه ماشینی:

"عوامل موثر بر طراحی ساختار سرمایه شرکت‌های‌ کوچک و متوسط (به تصویر صفحه مراجعه شود) دکتر سید حسین سجادی‌ دانشیار گروه حسابداری دانشگاه شهید چمران اهواز علیرضا جعفری‌ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز چکیده در این مقاله،ضمن توضیح نقش و مزیت شرکت‌های کوچک و متوسط در توسعه اقتصادی کشورها و همچنین‌ تشریح چالش مهم شرکت‌های مزبور برای تصمیم‌گیری در مورد تعیین‌ ساختار بهینه سرمایه،تحقیقات انجام‌ شده در این زمینه نیز مورد بررسی‌ قرار گرفته است. ساختار سرمایه نامناسب برای هر شرکتی یا به طور خاص در مورد شرکت‌های کوچک،همه زمینه‌های‌ فعالیت شرکت را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند منجر به بروز مسایلی‌ نظیر عدمکارایی در بازاریابی‌ محصولات،عدم کارآمدی و ناتوانی در به کارگیری مناسب نیروی انسانی و موارد مشابه شود. با در نظر گرفتن جایگاه و اهمیت صنایع کوچک و کارآفرین و لزوم حمایت از فعالیت‌های‌ کارآفرینانه،توجه به خلاء موجود در زمینه تحقیقات مورد نیاز و با توجه به‌ موارد پیشگفته،این مساله مشخص‌ می‌شود که شناسایی ساختار سرمایه، چگونگی تصمیم‌گیری در مورد آن و عوامل موثر بر فرایند تامین مالی،از اهمیت بالایی برخوردار است و کنکاش‌ در مورد آن می‌تواند به عنوان موضوع‌ تحقیقی مناسب مطرح باشد. میزان آشنایی با فرآیند تحصیل سرمایه،منبع مهمی‌ برای بسط و توسعه راهبرد تحصیل‌ سرمایه بوده و عوامل زیر را تعیین‌ می‌کند: 1-بهترین منابعی که شرکت‌ها را به‌ اهداف شخصی و تجاری مالکان‌ منابع فراهم شود. به عنوان نمونه،با افزایش قابلیت‌ دستیابی به اطیلاعات بیشتر به مالکان، امکان فراهم کردن اطلاعات بهتر برای‌ تامین کنندگان سرمایه می‌دهد و در ادامه‌ منجر به این می‌شود تا تحصیل سرمایه‌ آسان‌تر شود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.