Skip to main content
فهرست مقالات

کیفر و چگونگی تعیین آن در فرایند کیفری انگلستان (با تکیه بر کارکردهای کیفر)

نویسنده:

ISC (48 صفحه - از 49 تا 96)

کلیدواژه ها :

قضات دادگاه صلح ،قضات صلح غیرحرفه‌ای و قضات‌ حقوق‌بگیر دادگاه صلح ،تبعیض در مجازات ،توجیه کیفر ،شیوه التقاطی‌ تعیین مجازات ،اعمال صلاحدید در تعیین مجازات ،مجازاتهای اجباری

کلید واژه های ماشینی : مجازات، کیفری، جرم، تعیین مجازات، بزهکاران، دادگاه، انگلستان، قضات، فرایند کیفری انگلستان، مجرم

فرایند تعیین مجازات و صدور حکم محکومیت کیفری یکی از مراحل‌ حساس در فرایند کیفری انگلستان محسوب می‌شود.زیرا کسانی که فرد متهم را محاکمه کرده و مجرمیت او را احراز می‌کنند(مرحله اول‌ رسیدگی)،همان شخص یا اشخاصی نیستند که نوع و میزان مجازات‌ مجرم را پس از بررسی محتوای پیونده و کسب نظر کارشناسان مختلف‌ تعیین می‌کنند.تعیین مجازات در واقع،پایان یک فرایند طولانی است،که‌ شامل دستگیری،توقیف یا احضار شخص مظنون می‌شود.این امر،در مقایسه با آیین دادرسی معمول در کشورهای متعلق به خانواده حقوقی‌ رومی-ژرمنی،یکی از ویژگی‌های برجسته آیین دادرسی کیفری انگلستان‌ که متعلق به خانواده حقوقی کامن‌لا است محسوب می‌شود. مقاله حاضر ابتدا به خصوصیات دادگاه‌ها و«تعیین کنندگان مجازات»و سپس به چگونگی صدور حکم محکومیت و تعیین کیفر برای متهم‌ پرداخته است و به این مناسبت دلایل توجیهی کیفر و انواع آن را که به هنگام تعیین مجازات مناسب مورد توجه قاضی مسئول واقع می‌شود توصیف و تحلیل کرده است.

خلاصه ماشینی:

"می‌شود،دو دادگاه در زمینه تعیین مجازات مداخله می‌کنند: نمودار 1:نظام دادگاه‌ها در انگلستان و یا طفل،متهم به ارتکاب جرم قابل مجازات با 41 سال حبس باشد(مانند قتل ناشی از رانندگی‌ اختیارات دادگاه صلح در زمینه مجازات یعنی 0005 پوند جزای نقدی و یکسال حبس در مورد محاکمه‌ که جرم به صورت اختصاری قابل محاکمه است در این صورت تصمیمش را به متهم اعلام می‌کند. (به تصویر صفحه مراجعه شود) دو گونه قاضی در دادگاه‌های صلح برای تعیین مجازات وجود دارند: فرایند کیفری به ویژه برای بزهکاران نوجوان تبدیل شده است. یکی از ویژگی‌های سیاست تعیین کیفر این است که همزمان بیشتر از منسجمی برای سیاست تعیین مجازات تعریف کند،و بدین منظور بود که‌ (98)-کیفر نقدی ممکن است تنها مجازات صادره و یا همراه مجازات دیگری تعیین شود. (39)-دادگاه صلح برای صدور حکم مجازات حبس تا 21 ماه و جزای نقدی تا 0005 پوند صلاحیت‌ اختیار تعیین مجازات حبس توسط دادگاه‌های صلح به موجب قانون عدالت کیفری 3002 از 6 ماه‌ تعیین کنندگان مجازات با این قانون مخالفت کردند،زیرا بر این‌ البته این اختیارات ممکن است مثبت باشد:برای نمونه با استفاده از Automatic Life Sentence ماده 2 قانون جرم(تعیین مجازات)مصوب 7991 قضات را تعیین مجازات برای دادگاه‌های صلح تنظیم شد،ولی این اصول اثر قانونی‌ کلی در مورد میزان معمول مجازات برای جرایم مشخص ارائه می‌کنند. این رویه‌ها برای جرایم مورد نظر مفیدند اما موجب ایجاد هماهنگی میان‌ تعیین مجازات برای دادگاه استیناف است. اما این راهبرد دارای قواعدی است که تعیین کنندگان مجازات،به استناد در این زمینه به نظر می‌رسد که بهتر است تعیین-"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.