Skip to main content
فهرست مقالات

الو، ستارگان اینجا زمین (مطالب حیرت انگیزی که منجمان می گویند: امکان گفتگو با عوالم کیهانی در آینده نزدیک، در آسمان پهناور موجوداتی همانند ما زندگی میکنند.

نویسنده:

مترجم:

(6 صفحه - از 23 تا 28)

کلید واژه های ماشینی : سیارات ، زمین ، رادیو ، مریخ ، منجمان ، آسمان پهناور موجوداتی ، کهکشان ، خورشید ، سیاره مسکون ، گاز

خلاصه ماشینی:

"دانشمندان کنونی معتقدند، بر روی نه سیاره‌ای که به دور خورشید می‌چرخند،فقط زمین مسکون است و بس. آیا همه آنها مسکونند؟نخست باید آن عده را که عمرشان از سه میلیارد سال خیلی بیشتر یا کمتر است حذف کنیم. در مقابل دیدگان دانشمندان فعل و انفعال حیات همچنانکه باید بر روی هزاران‌ دنیای دیگر ظهور کند،آغاز شده بود. برای تسلی خاطر،آیا لا اقل خواهیم توانست آنچه در این سیارات بسیار دور میگذرد مشاهده کنیم؟نه،باین هم امیدی نیست. امکان خواهد داشت بر روی ماه بدین وسیله‌ لکه نورانی به قطر پنج کیلومتر فرستاد امریکائیان حتی می‌اندیشند که خواهند توانست‌ روزی لیزر را برای ارسال خبرهای تلویزیونی در جهان سماوی بکار برند. موجوداتی از خیلی دور ما را میخوانند کار این دانش‌پژوهان آسان نیست،گیرنده‌های بسیار حساس همانطورکه امواج‌ رادیو،تلویزیون و رادارها را ظبط می‌کنند پارازیت‌های وسائل صنعتی و سروصداهای‌ دیگر را نیز می‌گیرند. زیرا اگر فقط در کهکشان ما حد اقل 600 سیاره مسکون باشد، ساکنان آن سیارات نیز مانند ما باید رادیو اختراع کرده باشند،آنان هم دارای خردند و بی‌شک میکوشند که با همسایگان خود ارتباط برقرار کنند. علاوه بر آن اگر موجوداتی هستند که رادیو اختراع کرده‌اند به ناچار بر روی این موج‌ پیغام خود را پخش خواهند کرد. اگر فرانک دارک چیزی در دام انداخته بود،آیا میتوانست جواب بدهد؟آیا رادیوهای ما می‌توانند از فاصله سی سال نوری خبر بگیرند؟ممکن است در آینده فرستنده‌هائی‌ ده برابر قویتر ساخته شود. چه سرانجام اگر ما با سیاره دیگری ارتباط پیدا کنیم،بی‌شک این مسئله بزرگترین واقعه تاریخی زمین ما خواهد بود."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.