Skip to main content
فهرست مقالات

سرآغاز

نویسنده:

(1 صفحه - از 1 تا 1)

کلید واژه های ماشینی : زن ، ابعاد گوناگونی از هستی زن ، حقوق ، رفع هرگونه تمایز ، حقیقت ، باریک برجویندگان حقیقت ، کنوانسیون رفع ، سخن خواهند ساخت ، گامی سازنده و ثمربخش ، تمایز علیه زنان

بار دیگر بر آن شدیم تا از «کنوانسیون رفع هرگونه تمایز علیه زنان» سخن به میان آورده و فضای جدیدی برای گفت وگو فراهم آوریم. سندی که ابعاد گوناگونی از هستی زن را به مجال بحث کشانده است که هر یک، موضوعات و پرسش های مختلفی را در پی خواهد آورد. از سویی تحلیل یک موضوع و حتی یک مسأله از جهات گوناگون امکان پذیر است که این جهات بسیار و آن ابعاد گوناگون، فضای فراخی برای اندیشه و سخن خواهند ساخت. اگرچه این شماره، فقط به بخش دیگری از این گستره خواهد پرداخت، لکن ما را همین بس که راهی اگرچه باریک برجویندگان حقیقت بگشاییم و امکان نقد و چالش را محقق سازیم. چالشی که زمینه را برای دست یابی به حقوق از دست رفته زن تا حدی فراهم کند. انسانی که از جایگاه رفیع خود، فرو کشیده شد و در مرتبه ای بس پایین تر از شأنش قرار داده شد از او در رشد و تعالی روح مرد سخنی به میان نیامد و نقشش در به کمال رسیدن معرفت، نادیده گرفته شد. و مسلم آن است که تا شناخت درستی از حقیقت او به دست نیاید، نمی توان گامی سازنده و ثمربخش در احقاق حقوق از دست رفته اش برداشت. باشد که روزی حقیقت را دریابیم.

خلاصه ماشینی:

"بار دیگر بر آن شدیم تا از «کنوانسیون رفع هرگونه تمایز علیه زنان» سخن به‌میان آورده و فضای جدیدی برای گفت‌وگو فراهم آوریم. از سویی تحلیل یک موضوع و حتی یک مسأله از جهات گوناگون امکان‌پذیر است که این جهات بسیار و آن ابعاد گوناگون، فضای فراخی برای اندیشه و سخن خواهند ساخت. و مسلم آن است که تا شناخت درستی از حقیقت او به دست نیاید، نمی‌توان گامی سازنده و ثمربخش در احقاق حقوق از دست رفته‌اش برداشت."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.