Skip to main content
فهرست مقالات

مبانی و ملزومات جبهه دموکراسی خواهی

مصاحبه شونده:

(5 صفحه - از 78 تا 82)

کلید واژه های ماشینی : جبهه دموکراسی، حفظ شعار جمهوریت و آزادی، بیان فلسفه تأسیس جبهه دموکراسی‌خواهی، جبهه دموکراسی و حقوق بشر، شعارهای اصلی انقلاب، حقوق مدنی، دولت، سیاسی، مجلس، اصل

آقای حجاریان در مصاحبه خود، به دنبال بیان فلسفه تأسیس جبهه دموکراسی‌خواهی می‌باشد که آن‌را نهادی برای حفظ شعار جمهوریت و آزادی که از شعارهای اصلی انقلاب بوده، بیان می‌دارد و در ضمن بیانات خود به استناد گفته پل ویریلیویک، قائل شده‌اند که در ایران شهروندی به جهت نبود حقوق مدنی، وجود ندارد و یا با داشتن حقوق مدنی 60 تا 70 ساله، کم رنگ است.

خلاصه ماشینی:

"چکیده: آقای حجاریان در مصاحبه خود، به دنبال بیان فلسفه تأسیس جبهه دموکراسی‌خواهی می‌باشد که آن‌را نهادی برای حفظ شعار جمهوریت و آزادی که از شعارهای اصلی انقلاب بوده، بیان می‌دارد و در ضمن بیانات خود به استناد گفته پل ویریلیویک، قائل شده‌اند که در ایران شهروندی به جهت نبود حقوق مدنی، وجود ندارد و یا با داشتن حقوق مدنی 60 تا 70 ساله، کم رنگ است. این‌که شما فرموده‌اید در ایران نهادی برای حراست از شعار جمهوری و آزادی و به‌طور کلی حقوق مدنی وجود ندارد چه از حیث دولتی یا غیردولتی، باید گفت که منطبق با واقعیت نمی‌باشد. 2. این‌که اشاره‌ای داشته‌اید به موضوع عدم ورود قید اجتهاد در مورد کاندیدهای مجلس خبرگان، باید یادآور شد که، بر اساس اصل 108 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، در مورد کیفیت و شرائط این مجلس در مرحله اول بر عهده شورای نگهبان موکول شده است و دیگر مراحل به خود مصوبات داخلی مجلس است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.