Skip to main content
فهرست مقالات

تأثیر تکنولوژی اطلاع رسانی و ارتباطات بر توسعه آموزش و پرورش علم و فرهنگ و ایجاد یک جامعه دانش

مترجم:

ISC (4 صفحه - از 59 تا 62)

کلید واژه های ماشینی : تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی و ارتباطات ، کاربری تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی و ارتباطات ، تأثیر تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی و ارتباطات ، اطلاعات ، یونسکو ، ارتباطات بر توسعه آموزش ، زمینه تأثیر تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی ، تأثیر تکنولوژی اطلاع‌رسانی و ارتباطات ، توسعه آموزش و پرورش علم ، توسعه

از اهداف مهم برنامه‌های یونسکو مسلم کردن همه انسان‌ها در دانش، پیشبرد فرهنگ صلح‌خواهی،توسعه‌ پایدار،توسعه انسانی و توسعه‌ آموزش و پرورش می‌باشد. آنچه در پی می‌آید دیدگاه‌ها و خط مشی‌های یونسکو در زمینه تأثیر تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی و ارتباطات‌ بر توسعه آموزش و پرورش،علم و فرهنگ و ایجاد جامعه دانش است.

خلاصه ماشینی:

"در این چارچوب،چهار هدف‌ استراتژیک دنبال خواهد شد: *توافق درباره اصول مشترک مربوط به ایجاد جامعه‌های دانش؛ *افزایش فرصت‌های فراگیری از طریق دستیابی به مطالب متنوع و سیستم‌های ارائه آنها؛ *تقویت امکانات مربوط به‌ تحقیقات علمی،تشریک اطلاعات و مبادلات فرهنگی؛ *پیشبرد کاربری تکنولوژی‌های‌ اطلاع‌رسانی و ارتباطات در زمینه‌ ظرفیت‌سازی،قدرت بخشی،حکومت و مشارکت اجتماعی. توافق درباره اصول مشترک مربوط به‌ ایجاد جامعه‌های دانش یونسکو در نظر دارد مسائل نشأت‌ گرفته از انتقال به یک جامعه دانش را مطالعه کرده و اثرات آن را بر سازمان، قالب‌ها و محتوای دانش و تشریک دانش‌ را به منظور روشن‌سازی گزینه‌های‌ موجود در این قلمرو مورد بررسی قرار دهد. در زمینهء تهیه و تنظیم طرح‌های ملی‌ (EFA) ، رهنمودهای لازم درباره افزایش کاربری‌ تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی و ارتباطات با نگاهی به اشاعه آن به حذف شده‌ها در اختیار کشورهای عضو قرار خواهد گرفت؛ رهنمودهایی درباره بهبود کیفیت محتوا و آموزش و ایجاد مراکزی برای نوآوری و تجربه در جامعه. نتایج مورد انتظار *ایجاد یک اتاق پایاپای پایگاه دانش‌ مواد،پژوهش و بهترین کاربردهای‌ مربوط به کاربری‌های تکنولوژی‌های‌ اطلاع‌رسانی و ارتباطات در زمینه‌ فرایندهای آموزشی و تربیتی از جمله‌ ایجاد یک سیستم اینترنت-پایه به‌ عنوان بخشی از یک درگاه‌ (Portal) یونسکو *ارائه رهنمود سیاست به کشورهای‌ عضو برای کاربری تکنولوژی‌ اطلاع‌رسانی و ارتباطات در آموزش و پرورش! نتایج مورد انتظار *تأسیس شبکه‌های تله سنتر و رسانه‌های محلی در کشورهای متعدد و مطالعه و بررسی تأثیر آنها؛ *مشارکت گسترده شهروندان در حیات مدنی و در تصمیم‌گیری به‌ کمک تکنولوژی‌های اطلاع‌رسانی و ارتباطات؛ *ظرفیت‌سازی برای کابری‌ تکنولوژی اطلاع‌رسانی و ارتباطات‌ توسط شهروندان؛ *تقویت سیستم‌های محلی و بومی‌ دانش."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.