Skip to main content
فهرست مقالات

فردای بی فروغ اصلاح طلبی غرب مدارانه

مصاحبه شونده:

(3 صفحه - از 70 تا 72)

کلید واژه های ماشینی : اصلاحات ، اصلاح‌طلبی ، نسبت میان خشونت و اصلاح‌طلبی ، اصلاح‌طلبی غرب مدارانه ، انقلاب ، سلطه استکباری بر جریان اصلاح‌طلبی ، عنوان تغییرات قانون اساسی ، نظام ، تغییرات اساسی در ساختار نظام ، آمریکا

در این گفتگو علت دیدگاه منفی نسبت به واژه‌هایی مانند اصلاح‌طلبی، آزادی و دموکراسی و هدف از طرح اصلاحات در جامعه کنونی مطرح گردیده و نهایتا غلبه سلطه استکباری بر جریان اصلاح‌طلبی ثابت شده است. سپس نسبت میان خشونت و اصلاح‌طلبی مورد بحث قرار گرفته است. همچنین بیان گردیده که اصلاح‌طلبی اکنون درصدد ایجاد تغییرات اساسی در ساختار نظام است که تحت عنوان تغییرات قانون اساسی و به رفراندوم گذاشتن نظام مطرح می‌شود و نهایتا برای سکولارکردن جامعه و نظام تلاش می‌کند و تصور می‌کند مانند انقلاب اسلامی می‌تواند به طور مسالمت‌آمیز انقلاب در انقلاب کند و نظام اسلامی را براندازد. مهمترین ابزار اصلاح‌طلبان نفاق است که اگر مواضع و اهدافشان را روشن بیان کنند، مردم از آنان گریزان خواهند بود.

خلاصه ماشینی:

"رسالت، 31/2/1379 و 2/3/1379 چکیده: در این گفتگو علت دیدگاه منفی نسبت به واژه‌هایی مانند اصلاح‌طلبی، آزادی و دموکراسی و هدف از طرح اصلاحات در جامعه کنونی مطرح گردیده و نهایتا غلبه سلطه استکباری بر جریان اصلاح‌طلبی ثابت شده است. از سوی دیگر، جریانی که اصلاح‌طلبی را شاخصه خود اعلام می‌کند، همسویی و حمایت جدی غرب، به‌خصوص آمریکا را در پی داشته است و اگر نگوییم این دو جریان هماهنگ هستند، لااقل مرز میان خواسته آنها و غرب روشن نیست. جریان اصلاح‌طلبی در ایران اگر مواضع خود را به‌روشنی بیان کند و نفاق نورزد، واقعیات افکار و اهداف آنها موجب گریز مردم خواهد شد؛ علاوه بر آنکه نتوانسته‌اند خواسته‌ها و مطالبات مردم را برآورند و از این جهت در درازمدت حذف خواهند شد؛ مگر اینکه در عمل به خشونت متوسل شوند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.