Skip to main content
فهرست مقالات

اجلاس «زنان 2000» گامی برای عدالت، صلح و توسعه

نویسنده:

(5 صفحه - از 100 تا 104)

کلید واژه های ماشینی : زنان، اسناد، اسناد مصوب کنفرانسهای بین‌المللی، اسناد مصوب کنفرانسهای جهانی، اسلامی، حقوق، دینی، کنوانسیون، سند پکن و سند اجلاس، مرد

این نوشتار به بررسی اهداف و ویژگی‌های اجلاس زنان 2000 پرداخته است. نویسنده مشکلات زنان و تلاش برای بهبود وضعیت آنان را از چالشهای مهم قرن اخیر و توجه به مسائل زنان را اولویتی جهانی می‌داند که بدون درنظر گرفتن آن نمی‌توان به تحقق توسعه پایدار امیدوار بود. این نوشتار ضمن آنکه نقاط ضعف و قوتی را برای مجامع بین‌المللی تصویر می‌نماید، درصدد است که آنها را بهترین تریبون در فضای موجود جهانی برای عرضه دیدگاه‌های جمهوری اسلامی در خصوص پیشبرد و بهبود وضعیت زنان معرفی نماید و ضرورت حضور فعال و تأثیرگذار هیأتهای ایرانی را تقویت کند.

خلاصه ماشینی:

"اما در ارتباط با تعدیل این تأثیرات به واسطه حضور کشورهای اسلامی، توجه به اشتراک موجود بین اهداف و مبانی اسناد با گرایشات فمینیستی قابل توجه است و آنچه از تعریف مجدد مسؤولیت زن در خانواده و جامعه و ایجاد توازن بین نقشهای متفاوت زنان در کمیته مقدماتی اجلاس ویژه مجمع عمومی زنان 2000 به آن اشاره رفته است، بی‌تردید نگاهی یکسان با نگاه آموزه‌های دینی اسلام در این زمینه نخواهد بود؛ چراکه شعار اساسی این اجلاس، تساوی جنسیتی است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.