Skip to main content
فهرست مقالات

خشونت مردان ریشه در فرهنگ ما دارد

نویسنده:

(3 صفحه - از 72 تا 74)

کلید واژه های ماشینی : خشونت مردان ریشه در فرهنگ ، سلامت روانی ، لامت روانی زنان جامعه ، زنان ، موضوع سلامت روانی زنان جامعه ، مشکل اصلی در فرهنگ آموزش ، آموزش ، جامعه ، عوامل عدم سلامت روانی ، فرهنگ آموزش زنان

موضوع سلامت روانی زنان جامعه و علل و عوامل عدم سلامت روانی آنان و راه‌کارهای حل این مشکلات، محورهای اصلی این نوشته‌اند. به عقیده نویسنده، مشکل اصلی در فرهنگ آموزش زنان است و مهمترین راه‌کار، تغییر در نظام آموزشی فرهنگ حاکم بر جامعه است.

خلاصه ماشینی:

"لامت روانی زنان جامعه: برخی از زنان واقعا آموزش و تجربه این را که بتوانند بین مشکلات اجتماعی، فردی و عاطفی‌شان توازن برقرار کنند، ندارند؛ در نتیجه همیشه با مشکل روبه‌رو هستند و سلامت روانی‌شان هم تحت فشار قرار می‌گیرد. جای تأسف است که برخی از زنان ما به‌طور افراطی به دنبال ظاهر و آرایش و پوشش خود هستند و آن‌قدر توجه به این مسائل دارند که وقت و انرژی‌شان صرف تقویت ذهنشان نمی‌شود. بنابراین، این عامل مهمی است که هدف زندگی، صرف تربیت نسل سالم برای جامعه باشد؛ بعد هم وظیفه محیطهای آموزشی است که امکان شناخت به زنان ما بدهند. به نظر می‌رسد در مسیر گذار از سنت‌گرایی به نوگرایی توجه به سه مقوله اساسی است: یکی دریافت صحیح از سنت، ریشه‌ها، ارزشها و کارکردهای آن؛ دیگری تعریف و تبیین شفاف از نوگرایی و نمودها و پیامدهای آن در جوامع مدرن و سوم بینش و تفکری که به تحلیل سنت و نوگرایی می‌نشیند و ارزشهای آنها را برمی‌گزیند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.