Skip to main content
فهرست مقالات

نگاهی به جوامع تک صدایی؛ هیس!

نویسنده:

(3 صفحه - از 53 تا 55)

کلید واژه های ماشینی : بیان ویژگی‌های جامعه تک‌صدایی کوشش، جامعه تک‌صدایی، ویژگی‌های جامعه تک‌صدایی نپذیرفتن انتقادات، جامعه تک‌صدایی نپذیرفتن انتقادات افراد، انتقاد، شنیدن انتقاد و نداشتن فرصت، مردم، نظام تک‌صدایی، تربیت افراد در نظام تک‌صدایی، انفجار

نویسنده با بیان ویژگی‌های جامعه تک‌صدایی کوشش می‌کند تا آن را بر جامعه ما منطبق کند، مانند اینکه مردم جامعه را هراسناک از شنیدن انتقاد و نداشتن فرصت ابراز نظر معرفی کند و سیستم آموزشی را فاقد خلاقیت ذکر می‌کند.

خلاصه ماشینی:

"همبستگی، 8/9/79 چکیده: نویسنده با بیان ویژگی‌های جامعه تک‌صدایی کوشش می‌کند تا آن را بر جامعه ما منطبق کند، مانند اینکه مردم جامعه را هراسناک از شنیدن انتقاد و نداشتن فرصت ابراز نظر معرفی کند و سیستم آموزشی را فاقد خلاقیت ذکر می‌کند. در چنین جوامعی معمولا افراد در حاشیه‌اند و اعتماد به نفس کافی برای ارائه ایده‌های نو و تفکرات جدید ندارند و مشارکت مردمی معنا نمی‌دهد و به گفته دکتر باوند جامعه تک‌صدایی مخالف حاکمیت مردم است. تک‌حزبی بودن ویژگی دیگر نظام تک‌صدایی است و در جامعه تک‌صدایی عنصر مشارکت مردمی، نادیده گرفته می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های جامعه تک‌صدایی، نفی تکثرگرایی و داشتن یک نظام سیاسی مشخص بدون در نظر گرفتن عقاید مخالف و متفاوت است. یکی دیگر از ویژگی‌های جامعه تک‌صدایی نپذیرفتن انتقادات افراد و نفی روحیه نقد و انتقادپذیری است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.