Skip to main content
فهرست مقالات

اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه آزاد

نویسنده:

(5 صفحه - از 43 تا 47)

کلید واژه های ماشینی : اجرای طرح تفکیک جنسیتی، طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه، جنسی، دانشجویان، دانشگاه آزاد، دختران و پسران دانشجو مشکلی، دختران و پسران، ارتباط اجتماعی دختران و پسران، اجرای طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها، اسلامی

طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه آزاد اسلامی که در سال‌های گذشته با شکست روبه‌رو گشت، دوباره از سوی برخی مسئولین دانشگاه در حال پی‌گیری است. این طرح در سطح دانشگاه‌ها با استقبال مواجه نخواهد شد و اصولا بایست دانشجویان را به سطحی از فرهنگ و دانش رساند که دختران و پسران دانشجو مشکلی در کنار هم نداشته باشند. طرح تفکیک جنسیتی مورد تأکید امام خمینی قدس‌سره و رهبری نیز قرار نگرفته است. تحقیقات نیز نشان می‌دهد که درصد بالایی از دانشجویان، ارتباط اجتماعی دختران و پسران را در دانشگاه راحت و عادی تلقی می‌کنند و دلیلی برای تفکیک جنسیتی وجود ندارد.

خلاصه ماشینی:

"اگرچه یکی از مسئولان دانشگاه آزاد اظهار می‌کند که خطای استراتژیک پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بود که مرعوب فضای حاکم فرهنگ غرب شدیم و دانشگاه‌ها را از لحاظ جنسیتی تفکیک نکردیم و اکنون با معضل در جامعه اسلامی و شیعی مواجه هستیم، اما بر اساس آخرین تحقیقات در ارزش‌ها و نگرش‌های ایرانیان که در سال 82 از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته است، 8/76% از جوانان جمعیت آماری احساس نزدیکی به خدا می‌کنند و 6/88% از آنان نیز ــ در میان احساس بی‌نیازی مسئولان نسبت به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری بنیادی فرهنگی برای دانشجویان ــ به روزه گرفتن در ماه رمضان مقید هستند. مسئله عدم ارتباط زنان و مردان در دوران جوانی و اوج کشش‌های جنسی، از حساسیت و اهمیت بیشتری برخوردار است و طبیعی است هنگامی‌که دختران و پسران جوان در مدت طولانی در کنار یکدیگر در یک محیط آموزشی قرار داشته باشند، زمینه‌های تحریک جنسی و آلودگی‌های اخلاقی فراهم می‌گردد و این مسائل، طبعا، توجه جوانان را از جدیت کافی در تحصیل و تحقیق بازمی‌دارد و موجب استهلاک قوای آنان می‌گردد و راندمان علمی آنان را کاهش خواهد داد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.