Skip to main content
فهرست مقالات

چکیده مقالات انگلیسی به فارسی: راهبرد انتقال و تولید اصطلاحات انگلیسی در محدوده زبان خارجی

نویسنده:

ISC (3 صفحه - از 83 تا 85)

کلید واژه های ماشینی : چکیده مقالات انگلیسی به فارسی، انگلیسی، انتقال و تولید اصطلاحات انگلیسی، تولید اصطلاحات زبان انگلیسی، زبان، راهبردهای درون زبانی در پردازش، راهبردهای انتقال در تولید اصطلاحات، اصطلاحات، بررسی نقش راهبردهای انتقال، انتقال

این مقاله سه هدف را دنبال می‌کند.هدف اول بررسی نقش راهبردهای انتقال در تولید اصطلاحات زبان انگلیسی توسط زبان‌آموزان ایرانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یاد می‌گیرند می‌باشد.بررسی وجود راهبردهای درون زبانی در پردازش این اصطلاحات هدف دوم را تشکیل می‌دهد.کاوش چگونگی سهولت پردازش این اصطلاحات توسط زبان‌آموزان ایرانی دیگر هدف این پژوهش می‌باشد.برای تحقق این اهداف یک آزمون کتبی به چهل و پنج نفر از دانشجویان بخش زبانهای خارجی و زبانشناسی دانشگاه شیراز در سطح پیشرفته در ترم بهار سال 1996 داده شد تا چهارگونه اصطلاحات انگلیسی را تولید کند.یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد راهبردهای انتقال(خواه مثبت یا منفی)نقش مؤثری در پردازش این اصطلاحات را برعهده دارند.همین نتایج همچنان حاکی از آنند که راهبردهای درون زبانی در توجیه بعضی از اشتباهات که نمی‌توان آنها را به انتقال منفی نسبت داد مؤثر می‌باشند.

خلاصه ماشینی:

"هدف اول بررسی نقش راهبردهای انتقال در تولید اصطلاحات زبان انگلیسی توسط زبان‌آموزان ایرانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی یاد می‌گیرند می‌باشد. بررسی وجود راهبردهای درون زبانی در پردازش این اصطلاحات هدف دوم را تشکیل می‌دهد. کاوش چگونگی سهولت پردازش این اصطلاحات توسط زبان‌آموزان ایرانی دیگر هدف این پژوهش می‌باشد. یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد راهبردهای انتقال(خواه مثبت یا منفی)نقش مؤثری در پردازش این اصطلاحات را برعهده دارند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.