Skip to main content
فهرست مقالات

تحلیل ممیزی عوامل مؤثر بر ترک اعتیاد در معتادان خودمعرف منطقه جنوب تهران در سال 1378

نویسنده:

(10 صفحه - از 219 تا 228)

کلیدواژه ها :

اعتیاد ،خودمعرف ،تحلیل ممیزی

کلید واژه های ماشینی : ترک اعتیاد، معتادان، تحلیل ممیزی، معتادان خودمعرف منطقه جنوب تهران، مواد مخدر، درمان، ترک اعتیاد در معتادان خودمعرف، درمان غیردارویی، متغیرهای مؤثر بر ترک اعتیاد، عوامل مؤثر بر ترک اعتیاد

این مطالعه به روش گذشته‌نگر بر روی 100 نفر از معتادان خود معرف مراجعه کننده به مرکز ترک اعتیاد شهید خوئینی‌ها وابسته به بهزیستی منطقه جنوب تهران در سال 1378 انجام شده است.برای بررسی عوامل مؤثر بر ترک اعتیاد، با استفاده از پرسش‌نامه، اطلاعات بیش از 30 متغیر از این افراد جمع‌آوری شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.برای یافتن متغیرهای مؤثر بر ترک اعتیاد از روش تحلیل ممیزی گام به گام استفاده شده و در پایان تابع ممیز بر حسب سه متغیر«تعداد جلسات گروه درمانی»، «درمان غیردارویی»و«مدار مصرف سیگار»به دست آمده است.

خلاصه ماشینی:

"چکیده:این مطالعه به روش گذشته‌نگر بر روی 100 نفر از معتادان خود معرف مراجعه کننده به مرکز ترک اعتیاد شهید خوئینی‌ها وابسته به بهزیستی منطقه جنوب تهران در سال 1378 انجام شده است. برای بررسی عوامل مؤثر بر ترک اعتیاد، با استفاده از پرسش‌نامه، اطلاعات بیش از 30 متغیر از این افراد جمع‌آوری شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. برای یافتن متغیرهای مؤثر بر ترک اعتیاد از روش تحلیل ممیزی گام به گام استفاده شده و در پایان تابع ممیز بر حسب سه متغیر«تعداد جلسات گروه درمانی»، «درمان غیردارویی»و«مدار مصرف سیگار»به دست آمده است. (7) مواد و روش‌ها مطالعه حاضر، به روش case series study و به صورت مورد پژوهشی گذشته‌نگر بر روی 100 نفر معتاد به مواد مخدر افیونی خود معرف مراجعه کننده به مرکز ترک اعتیاد سرپایی شهید خوئینی‌ها وابسته به بهزیستی منطقه جنوب شهر تهران، طی سال 1378 که نتیجه آزمون مرفین ادرار آنها پی‌گیری شده، ضمن رعایت مسائل اخلاقی انجام پذیرفته است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.