Skip to main content
فهرست مقالات

معرفی کتاب

ISC (7 صفحه - از 112 تا 118)

کلید واژه های ماشینی : معرفیهای ، آموزش ، کتاب ، زمینه روانشناسی رشد اخلاقی ، زمینه روانشناسی اخلاق کار ، آموزش علوم و تکنولوژی ، روانشناسی ، زمینه رشد داوری اخلاقی ، علم تصمیم‌گیری و روانشناسی اجتماعی ، آموزش و پرورش

از میان معرفیهای رسیده شش کتاب برای این بخش برگزیده شده تا از نظر پژوهشگران و علاقه مندان به ترجمه بگذرد. اختصاراتی که در انتهای معرفیها آمده به ترتیب متعلق به خانم دکتر سیمین دخت جهان پناه (س،ج.) و آقای دکتر علینقی خرازی (ع، خ.) است.

خلاصه ماشینی:

"setsilaicoS syap sed ecne-irepxe:noitasilartsudni,eupinhcet ssergorP,noitacudE ارتباط میان آموزش و پرورش، پیشرفت فنون و صنعتی شدن:تجربه کشورهای سوسیالیست، نوشته آواکف، براساس این سئوال شکل گرفته است که آموزش و پرورش با رشد صنعت و تکنولوژی چه رابطه‌ای دارد؟یا به زباین دیگر، رشد، بخصوص رشد صنعتی و تحولات علمی و فنی چه تاثیری در پیشبرد نظام و تشکیلات آموزشی، در ساختار آموزش عالی و آموزش متوسطه تخصصی و نیز در تغییر گونه‌ها و شکل‌های آموزش عالی و متوسطه دارد؟سئوال فوق، امروزه، اساسی‌ترین مسئله مدرسان، برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران آموزشی است. دکتر سونسون در این راستا معتقد است که به تناسب پیچیدگی و رشد سطح روابط اجتماعی در گروهها مکانیسمهای دفاعی پیچیده‌تری از سوی فرد به کار گرفته می‌شود، بطوریکه فرد برای استفاده از بعضی مکانیسمها الزاما باید از توانایی ذهنی بالایی برخوردار باشد. در جلد دوم، سیستم طراحی شده جهت سنجش داوری اخلاقی و نحوه استفاده از آن به تفصیل تشریح گردیده است و مطالعات بین المللی انجام گرفته برای بررسی صحت و اعتبار این سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.