Skip to main content
فهرست مقالات

گزارش سفر کنیا

گزارشگر:

ISC (12 صفحه - از 175 تا 186)

کلید واژه های ماشینی : کنیا ، نایروبی ، اسلامی ، نایروبی پایتخت کشور کنیا ، کشور کنیا ، زبان ، مدرسه ، علوم اسلامی به زبان انگلیسی ، شهر ، دانشجویان

بنا به دعوت « مرکز الرسول (ص) الاسلامی » ( واقع در نایروبی پایتخت کشور کنیا) ، اینجانب سال گذشته را به تدریس علوم اسلامی به زبان انگلیسی در « کالج تربیت معلم منتظر» (Muntazar Teachers Diplama College) و به زبانهای انگلیسی و عربی در « مدرسه الرسول الاکرم(ص)» (Madraseh al-Rasul al-Akram) گذرانیدم. بدین بهانه این مقاله را که گزارشی کوتاه اما جامع از وضعیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور کنیاست، به خوانندگان گرامی تقدیم می دارم.

خلاصه ماشینی:

"«ویکتوریا»نیز در بخش جنوب غربی این کشور قرار گرفته است. این کشور از نظر اداری به 8 استان تقسیم شده است و پایتخت آن شهر بزرگ‌ زبان محلی این کشور کیسواحیلی (KISWAHILI) است. کشور به این زبان تکلم می‌کنند،اما البته کلمات را با لهجهء آفریقایی تلفظ می‌کنند. (1)-از آنجا که این کشور مستعمرهء انگلستان بوده است مردم آن زبان انگلیسی را با تلفظ بریتانیایی‌ bant پرورش دام نیز کم‌وبیش در این کشور موسوم است و عمدتا در بخشهای غربی‌ استقلال‌طلبی در آفریقا نضج گرفت مردم این کشور نیز برای دستیابی به استقلال‌ تا سال 1991 حزب حاکم کانو تنها حزب فعال این کشور بود. اقتصادی این کشور در دست هندی الاصلهایی است که به هنگام سلطهء استعمار،توسط اقتصاد این کشور مع الاسف به کمکهای خارجی نیز وابسته است. است)نیز در این کشور تقویت و پخش می‌شود. فارسی نیز در این مرکز دایر شده است. با خود آنان است و افزون بر مبالغ یاد شده نیز هزارگاهی باید مبلغی به مدرسه‌ دانشجویان این دانشگاهها(از سال 1991)سالانه-/32000 شلینگ کنیا(تقریبا-/800000 ریال) را نیز ارائه کند،که بنا به گفتهء خود وی،تاکنون 3 نفر برای شرکت در این دوره اظهار به روز بیشتر شده است و هم‌اکنون در حدود 30% جمعیت کشور را به خود اختصاص‌ (همانگونه که پیش از این نیز اشاره شد،از سال 1991 هر دانشجو باید سالیانه‌ 1-مدرسة الرسول الاکرم(ص)این مدرسه در حدود 11 سال پیش به همت‌ (1)-در کشور کنیا،هر سال تحصیلی دارای سه ترم سه ماهه است و امتحانات پایانی طی دو هفته پس از"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.