Skip to main content
فهرست مقالات

موانع پیش روی زنان در سطوح بالای مدیریتی

نویسنده:

کلید واژه های ماشینی : زنان ، مدیران ، رقابت ، استراتژی ، سازمانها ، مدیریتی ، مزیت رقابتی ، استراتژی سازمانها ، ترفیع ، زمان

با گذشت زمان،استراتژی سازمانها برای رقابت در بازار،ایجاد مزیت رقابتی‌ و نگهداشت آن تغییر کرده است.استراتژی سازمانها در حدود دهه 1970، رقابت برای محصول و بازار بود و منابع کلیدی در آن،منابع مالی محسوب‌ می‌شدند.با گذشت زمان سازمانها به این واقعیت پی‌بردند که فرآیندهایی را که برای تولید محصول طی می‌کنند به سختی قابلیت نسخه برداری‌1دارند. بنابراین استراتژی آنها به رقابت برای منابع و قابلیت‌ها تغییر پیدا کرد.در این‌ نوع استراتژی،توانایی‌های سازمان به‌عنوان یک مزیت رقابتی شناخته می‌ شود.ولی امروزه،سازمانها به این نتیجه رسیده‌اند که آنچه سایر سازمانها قابلیت نسخه‌برداری از روی آن را ندارند،منابع انسانی است که در اختیار دارند.بنابراین استراتژی امروزه سازمانها رقابت بر سر استعدادهاست.در این‌ بین امروزه شاهد مشارکت بسیار پایین زنان در سطوح مدیریتی و رهبری‌ سازمان‌ها هستیم.به‌طور کلی مطالعات نشان می‌دهند که زنان قابلیت‌های‌ برابری برای مدیریت دارند و عدم‌مشارکت آنها در این سطوح باعث می‌شود نیمی از استعدادهای موجود بدون استفاده باقی بمانند.استفاده از این جمعیت‌ می‌تواند یکی از راهکارهای سازمانها برای قدرت بخشیدن به مزیت رقابتی‌ خود باشد.از این‌رو سازمانها باید به دنبال رفع مشکلاتی باشند که بر سر راه‌ زنان در ترفیع و رسیدن به سطوح مدیریتی وجود دارد.در این نوشته به بررسی‌ موانعی که در این بین وجود دارد می‌پردازیم.

خلاصه ماشینی:

"برای‌ مثال در مقاله ایبارا و اوبودارو[1]،براساس تحقیقات انجام شده،بیان می‌شود که زنان در بسیاری از ابعاد مدیریتی به غیراز"داشتن دید مناسب نسبت به‌ آینده سازمان‌"2بهتر از مردان عمل می‌کنند. شیوه‌ مدیران زن در مسیر ایجاد دید نسبت به آینده سازمان نسبت به مردان متفاوت‌ است:آنهاهمتایان مرد خود را در این فرایند شرکت می‌دهند و بنابراین اعتبار کمتری کسب می‌کنند. یکی از موانع متداول پیش‌روی مدیران زن این است که آنها تصور می‌کنند شایستگی‌ لازم را نسبت به همتایان مرد خود ندارند. ایبارا و اوبودارو در ادامه مقاله خود احتمال تصور سوم را بیشتر دانسته و بنابراین نتیجه گرفته‌اند که یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی زنان، نادیده گرفتن اهمیت‌"دید نسبت به آینده سازمان‌"بوده و این تنها مشکلی‌ است که آنها را از سطوح بالای مدیریتی دور نگه‌می‌دارد. برخی تصور می‌کنند که عدم‌حضور زنان در سطوح بالای مدیریتی،ناشی‌ از تفاوت‌های شخصیتی آنها با مردان می‌باشد که باعث اشتیاق کمتر آنها برای قرار گرفتن در مسند قدرت شده است."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.