Skip to main content
فهرست مقالات

نشر/ فهرست کتابهای قرآنی منتشر شده از سال 1995 تا سال 2000

نویسنده:

(2 صفحه - از 43 تا 44)

کلید واژه های ماشینی : قرآن، فهرست، کتاب، فهرست کتاب‌های قرآنی منتشر، فهرست کتابهای قرآنی منتشر‌شده، انگلیسی، ترجمه، جذب تهیه آثار، فهرست کتاب‌های منشتره، کتاب مقدس

جمع‌آوری فهرست کتاب‌های منشتره در هر زمینه‌ای،علاوه بر این که یار دیگر محققان و دانش‌پژوهان در رشته‌های گوناگون است،می‌تواند بیانگر کمی و کاستی‌ها نیز باشد.محققان با توجه به این فهرست‌ها می‌توانند پی ببرند که در چه زمینه‌هایی کمبود وجود دارد و نیاز به تلاش و توجه دارد. اما نکته‌ای که در هنگام تهیهء این فهرست به چشم آمد،این بود که تبلیغ در مورد این آثار بسیار ضعیف است. هم اکنون شرکت‌های پخش کتاب بین المللی انواع و اقسام کتاب‌هایی را که ناشران به آن‌ها عرضه کرده‌اند،در معرض توجه مشتریان خود قرار می‌دهند ولی متأسفانه‌ در مورد اکثر کتاب‌های قرآنی،نه شرحی وجود دارد و نه حد اقل تصویر روی جلدی.درحالی‌که ناشران دنیا برای معمولی‌ترین آثار خود از شرح‌های مفصل و گیرا گرفته تا نظرخواهی از خوانندگانی که آن کتاب را خوانده‌اند و ارائه تصاویر زیبا و جذاب از کتاب خود استفاده می‌کنند تا توجه بیشتر علاقه‌مندان فراوان‌تری را جذب تهیه آثار خود نمایند.امیدواریم که شرکت‌های مسلمان انتشاراتی علاوه بر تهیه آثار تحقیقی بیشتر در زمینهء قرآنی به تبلیغات نیز خیلی بیش از این توجه کنند. صد کتابی که حدودا در طی پنج سال،یعنی از سال 1995 تا سال 2000 منتشر شده،در زمینه‌های ترجمه،مباحث قرآنی،تفسیرهای قرآنی،آموزش،سبک و شیوه نگارش‌ قرآن،آشنایی با قرآن،قرآن و علم،قرآن و زنان،قرآن و دیگر ادیان الهی،فرهنگ‌ها و دایرة المعارف قرآنی،داستان‌های قرآنی،حقوق از منظر قرآن و موزه‌های قرآنی‌ می‌باشد. در این‌جا لازم می‌دانم که از«عبد الله گیویان»دوست و همکار گرانقدرم که در تهیه و ارسال این فهرست ما را یاری کردند،تشکر نمایم.

خلاصه ماشینی:

"ا. رضوی ترجمه:عبد الله یوسف علی ناشر:تحریک ترسیل قرآن زمان انتشار:5991 محل انتشار:آمریکا ابعاد:59*481 میلی‌متر وزن:722 گرم جلد:شمیز قیمت:5/59 دلار 2-قرآن:متن عربی،ترجمه انگلیسی به زبان عربی و انگلیسی ترجمه:محمد ظفر الله خان ناشر:اینترلینک بوکس زمان انتشار:7991 محل انتشار:آمریکا تعداد صفحات:637 صفحه ابعاد:251*612 میلی‌متر وزن:588 گرم جلد:شمیز قیمت:91/59 دلار اطلاعات بیشتر:همراه با فهرست گروه خوانندگان:عموم توضیح ناشر:خواندن قرآن برای مردم انگلیسی زبان در گذشته مشکل بود چون‌ ترجمه‌هایی که از این کتاب آسمانی انجام گرفته،روان و گویا نبود. از مجلهء لایبرری جورنال نوشتهء:علی هویسا دانشگاه کورتل 3-قرآن:ترجمهء جدید انگلیسی ترجمه:مجید فخری ترجمه از زبان عربی ناشر:گارنت زمان انتشار:7991 محل انتشار:انگلستان تعداد صفحات:254 صفحه ابعاد:551*532 میلی‌متر وزن:899 گرم جلد:شمیز قیمت:21/59 پوند گروه خوانندگان:عموم اطلاعات بیشتر:همراه با فهرست توضیح ناشر:این ترجمه جامع و روان مطمئنا خوانندگان بسیاری را برای مطالعه این‌ کتاب آسمانی و مقدس جذب می‌نمایند."

صفحه:
از 43 تا 44