Skip to main content
فهرست مقالات

عزاداران در هند از دیدگاه شرق شناسان (از دوره مغول تا عصر حاضر)

نویسنده:

ISC (10 صفحه - از 70 تا 79)

کلیدواژه ها :

مغول ،شرق شناسان ،عزاداری ،نوایین اوده ،حکومت‌های شیعی

کلید واژه های ماشینی : هند ، عزاداری ، مغول ، عزاداری در هند ، اوده ، دوره مغول ، شرق‌شناسان ، مراسم ، عزاداری فعلی هندیان ، شیعه

با توجه به اهمیت عزاداری حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام و گسترش آن در سطح جهان،لازم است در این زمینه تحقیقاتی صورت گیرد.کشور هندوستان،از مراکز مهم عزاداری در جهان محسوب می‌شود،لذا توجه به‌ عزاداری در این کشور بسیار ضروری است.نویسندگان و پژوهش‌گران به‌ عزاداری در این کشور بسیار ضروری است.نویسندگان و پژوهش‌گران به‌ این مطلب تا حدودی پرداخته‌اند. نوشتار حاضر به دیدگاه شرق‌شناسان درباره عزاداری در هند0از دوره مغول‌ تا عصر حاضر)می‌پردازند و دیدگاه‌های آنان را در این زمینه بررسی‌ می‌کند.در این مقاله،ثابت شده که شرق‌شناسان در این موضوع دست به‌ قلم شده‌اند و به چگونگی شروع عزاداری در هند و فراز و نشیب‌های آن در عصر مغول و سپس رونق عزاداری در زمان پادشاهان اوده پرداخته‌اند. هم‌چنین در نوشتار حاضر به عزاداری فعلی هندیان نیز اشاره شده است.

خلاصه ماشینی:

"هم‌چنین در نوشتار حاضر به عزاداری فعلی هندیان نیز اشاره شده است. این جهت بسیار اهمیت دارد که شرق شناسان و متفکران غربی نیز مطالب زیادی در این‌ امیر نیز از چشم شرق شناسان غربی مخفی نمانده است و آنها اگرچه کتاب مستقلی درباره‌ مسلمانان و شیعیان هند نگاشته‌اند،مطالبی در این زمینه آورده‌اند که به برخی از آنها اشاره‌ الف)آغاز توجه شرق شناسان به تاریخ عزاداری در هند 2. مراسم عزاداری در هند،با این رونق فعلی و با اهتمام خاص برگزار نمی‌شد و در چند هم‌زمان شروع شده است و شرق شناسان به عزاداری در زمان این سه حکومت پرداخته‌اند تشیع بعدها کم‌کم در هند رشد کرد و به تبع آن مراسم مذهبی آنها،اعم از عزاداری و در قالب بیان چگونگی به وجود آمدن زبان اردو و شعرگویی،به گسترش عزاداری نیز اشاره‌ مغول نیز اگرچه عزاداری به صورت علنی و رسمی انجام نمی‌شد،در برهه‌ای از زمان و در بعضی نیز اگرچه عزاداری به صورت علنی و رسمی انجام نمی‌شد،در برهه‌ای از زمان و در اگر با دقت تاریخ عزاداری هند را بررسی کنیم،به ویژه در زمان نوابین اوده،این مطلب‌ قبل از زمان مغول و احیانا بعد از آن نیز در ماه محرم،در این زمینه اهتمام زیادی‌ که نوابین انجام دادند البته در این زمینه،فعالیت‌ها و تلاش‌های علمای هند را نیز نباید بعضی از آنها از آثار پر ارزش تاریخ هند و منبع درآمد جهان‌گردی شده است. اگر در این سخن نویسنده دقت کنیم،معلوم می‌شود که شیعیان هند نه فقط در حفظ اگر در این نوشتار،به کتاب مهم و تحقیقی تشیع در هند اثر جان نورمن هالستر اشاره‌"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.