Skip to main content
فهرست مقالات

سیاست اقتصادی به مثابه دانشی مستقل

(1 صفحه - از 32 تا 32)

کلید واژه های ماشینی : سیاست اقتصادی ، سیاق نگارش و ترجمه کتاب ، کتاب ، رنگ و بوی آلمانی ، به‌کارگیری ابزار مناسب ، کتاب می‌کوشد سیاست ، ترجمه رنگ و بوی آلمانی ، عام ، سیاق نگارش و ترجمه رنگ ، کاربرد

«سیاست اقتصادی»همان تعیین اهداف اقتصادی و به کارگیری ابزار مناسب برای دستیابی به آنهاست.این کتاب می‌کوشد سیاست اقتصادی را به منزله علمی مستقل و عام در همه زمینه‌های اقتصاد مورد بحث قرار دهد. سیاق نگارش و ترجمه کتاب، رنگ و بوی آلمانی گرفته و برای دانشجوی ایرانی کمی ثقیل است.همچنین جای واژه‌نامه انگلیسی در انتهای کتاب خالی است.

خلاصه ماشینی:

"سمت، 1378 در سیستم آموزشی حاکم بر دانشگاه‌های ما به پیروی از سیستم آموزشی انگلوساکسون بحث نظری، مباحث علمی و کاربری آن نیز مورد بحث قرار گیرد؛ اما در کشورهای آلمانی زبان، این دو قلمرو به تفکیک بررسی می‌شود امید است مسؤولان آموزشی مملکت که به کار تألیف و تصویب برنامه‌های درسی می‌پردازند، برای ارائه«سیاست اقتصادی» به عنوان یک درس مستقل و نو، چاره‌ای بیندیشند چکیده: «سیاست اقتصادی»همان تعیین اهداف اقتصادی و به کارگیری ابزار مناسب برای دستیابی به آنهاست. در زمینه اقتصاد با این تعاریف کلی می‌توان سیاست اقتصادی را شیوه کاربرد ابزارها در راه نیل به هدف‌هابا توجه به میزان دریافت بهره‌وری بیشتر، تلقی کرده به همین جهت ما در اکثر کتاب‌های درسی رایج علم اقتصاد می‌بینیم که پس از طرح و بیان جنبه‌های نظری موضوع، به چگونگی پیاده کردن و کاربرد آنها پرداخته می‌شود. این کتاب که از منابع آلمانی ترجمه شده و حاصل مقالات و نوشته‌های ده اقتصاددان آلمانی و سویسی است می‌کوشد موضوع سیاست اقتصادی را به منزله علمی مستقل و عام در همه زمینه‌های اقتصاد، مورد بحث قرار دهد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.