Skip to main content
فهرست مقالات

Bilingualism and L3 Acquisition

نویسنده:

علمی-پژوهشی/ISC (15 صفحه - از 246 تا 260)

کلید واژه های ماشینی : کنش زبانی دوزبانه‌های آذری‌زبان ، دوزبانه‌های آذری‌زبان و تک‌زبانه‌های فارسی‌زبان ، زبان ، زبانه‌های آذری‌زبان و تک ، مقاله حاضر کنش زبانی ، فارسی ، فرایند یادگیری زبان ، کنش زبانی ، فراگیری زبان سوم ، یادگیری زبان سوم

مقاله حاضر کنش زبانی دوزبانه‌های آذری‌زبان و تک‌زبانه‌های فارسی‌ زبان را در فرایند یادگیری زبان سوم مورد بررسی قرار می‌دهد. پژوهش‌های موجود درباره توانایی‌های فرازبانی و شناختی زبان‌آموزان‌ کودک حاکی از این است که دوزبانه‌ها با توجه به کسب تجارب قبلی در یادگیری زبان دوم،در فراگیری زبان سوم موفق‌تر بوده و کنش زبانی آنها متفاوت‌تر از تک‌زبانه‌ها خواهد بود. در این تحقیق کنش زبانی دو گروه ده نفری از دو زبانه‌های آذری زبان و تک‌ زبانه‌های فارسی زبان پس از آموزش‌های لازم مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج بدست‌آمده و تجزیه و تحلیل آماری داده‌ها نشان می‌دهد که دو زبانه‌ها به کمک آگاهی‌های فرازبانی و تجارب قبلی و با استفاده از تشابهات و تفاوت‌های بین دو زبان،در فراگیری زبان سوم موفق‌تر هستند.

خلاصه ماشینی:

"دکتر مسعود رحیم‌پور* دوزبانگی و فراگیری زبان سوم چکیده فارسی: مقاله حاضر کنش زبانی دوزبانه‌های آذری‌زبان و تک‌زبانه‌های فارسی‌ زبان را در فرایند یادگیری زبان سوم مورد بررسی قرار می‌دهد. پژوهش‌های موجود درباره توانایی‌های فرازبانی و شناختی زبان‌آموزان‌ کودک حاکی از این است که دوزبانه‌ها با توجه به کسب تجارب قبلی در یادگیری زبان دوم،در فراگیری زبان سوم موفق‌تر بوده و کنش زبانی آنها متفاوت‌تر از تک‌زبانه‌ها خواهد بود. در این تحقیق کنش زبانی دو گروه ده نفری از دو زبانه‌های آذری زبان و تک‌ زبانه‌های فارسی زبان پس از آموزش‌های لازم مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج بدست‌آمده و تجزیه و تحلیل آماری داده‌ها نشان می‌دهد که دو زبانه‌ها به کمک آگاهی‌های فرازبانی و تجارب قبلی و با استفاده از تشابهات و تفاوت‌های بین دو زبان،در فراگیری زبان سوم موفق‌تر هستند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.