Skip to main content
فهرست مقالات

عیسی در قرآن: عیسای تاریخی و اسطوره و تجسد

نویسنده:

مترجم:

کلید واژه های ماشینی : قرآن ، عیسی ، مسیحیان ، عیسی در قرآن ، انجیل ، تاریخی ، مؤلف مقاله ایرادات مسیحیان ، ایرادات مسیحیان بر سخنان قرآن ، خدا ، روش مسیحیان در تفسیر اناجیل

نویسنده در این مقاله به دسته‌بندی اشکالات مسیحیان در، مورد عیسی در قرآن پرداخته و با توجه ویژه به سیاق آیات و نیز موقعیت تاریخی و جغرافیایی و فرهنگی نزول قرآن در صدد پاسخ به آنها برآمده است. با این حال، وی معتقد است که دیگر اختلافات موجود بین قرآن و آموزه‌های مسیحی در مورد عیسی به گونه‌ای است که هنوز هم مسیحیان محتوای قرآن در مورد عیسی را غیرواقعی ارزیابی می‌کنند. مؤلف مقاله ایرادات مسیحیان بر سخنان قرآن در مورد عیسی را در چهار مورد خلاصه کرده است.

خلاصه ماشینی:

"آنها می‌پندارند که پیامبر فقط با اعضای فرقه‌ای [از مسیحیان] که منحصرا یکی از اناجیل غیرمعتبر را مورد استفاده قرار می‌داده‌اند برخورد داشته است؛ یا آنکه بعد از اینکه از یهود آموخت که خداوند تورات را بر موسی نازل کرده و نیز با این باور که خداوند بر او نیز قرآن را نازل می‌کند، به سادگی انگاشت که عیسی نیز وحی الاهی دریافت کرده است. مؤلف مقاله سعی در به کار بردن روش‌های تفسیری متداول در تفسیر عهد جدید در مورد قرآن دارد؛ درحالی‌که روش تفسیر قرآن در میان مسلمانان با روش مسیحیان در تفسیر اناجیل، فرق می‌کند؛ زیرا از دیدگاه مسلمانان قرآن وحی الاهی است و الفاظ آن نیز به همین صورت بر پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم نازل شده است؛ برخلاف مسیحیان که اناجیل را زندگی‌نامه حضرت عیسی می‌دانند که توسط شاگردان حواریون نوشته شده و آنها را وحی نمی‌شمارند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.