Skip to main content
فهرست مقالات

مروری بر انواع ابرنشانه های زبان نشانه گذاری فرامتن

نویسنده:

ISC (16 صفحه - از 137 تا 152)

کلیدواژه ها :

ابرنشانه ،زبان نشانه‌گذاری ،فرامتن

کلید واژه های ماشینی : ابر نشانه‌های زبان نشانه‌گذاری فرامتن ، زبان نشانه‌گذاری فرامتن ، ابرنشانه ، وب ، نشانه‌ها ، طرح زیربنایی گزینش محتوای اینترنت ، اطلاعات ، انواع ابر نشانه‌های زبان نشانه‌گذاری ، سند زبان نشانه‌گذاری فرامتن ، اطلاعات ابر نشانه‌های زبان نشانه‌گذاری

افزایش تعداد و حجم صفحات شبکهء جهان گستر وب و ناتوانی ابزارهای‌ کاوش این شبکه،کاوش و دسترسی به اطلاعات مناسب را به امری پرهزینه‌ و زمان بر تبدیل کرده است.در این میان،راهکارهایی برای غلبه براین‌ مشکل ارائه شده است که می‌توان به استفاده از ابر نشانه‌های زبان‌ نشانه‌گذاری فرامتن در رمز منبع صفحات وب اشاره کرد.ابر نشانه‌ها، بر چسب‌های مخفی یا نانمودهء زبان نشانه‌گذاری فرامتن هستند که به‌ صاحبان و پدیدآورندگان سایت وب این امکان را می‌دهند تا چگونگی‌ نمایه‌شدن صفحات وب خود را کنترل نمایند.مقالهء حاضر بر آن است تا 22 نوع از مهم‌ترین انواع ابرنشانه‌ها مانند:"حق مؤلف،بر چسب طرح‌ زیربنایی گزینش محتوای اینترنت،درجه‌بندی،آدمک مصنوعی، تولیدکنندهء،توزیع،رده‌بندی،زبان،بازبینی،پاسخ به،و پدیدآور"را معرفی کند.

خلاصه ماشینی:

"مشکل ارائه شده است که می‌توان به استفاده از ابر نشانه‌های زبان‌ در این مقاله تلاش می‌شود تا بعضی از مهم‌ترین انواع ابر نشانه‌ها به تفصیل مورد بررسی‌ هر سند زبان نشانه‌گذاری فرامتن از سه بخش تشکیل شده است: تعداد بسیار زیادی ابر نشانه در زبان نشانه‌گذاری فرامتن به کار می‌رود که برخی آنها را نام در ابر نشانه‌ها عموما به منظور نمایه‌سازی و فهرست‌نویسی محتوای وب سایت به‌ این ابرنشانه طرح ساده‌ای برای درجه‌بندی سایت است(هیاواتا،0002). این صفحه باید نمایه شود و"دنبال کن‌"یعنی عنکبوت برای پی‌گیری پیوندهای فرامتنی‌ زیرا مستقیما در صفحات نوشته شده توسط زبان نشانه‌گذاری فرامتن وارد می‌شوند Kirsanov بخش محتوا اغلب نام ویرایشگر زبان نشانه‌گذاری فرامتن به کار گرفته می‌شود(بی لاین، محتوا استفاده کرد و بخشی از نسخهء 1/1 مقاوله نامهء انتقال فرامتن است(هیاواتا،0002). محتوای این ابر نشانه جهانی،یا محلی،یا برای استفادهء داخلی است(بردلی‌1،2002). این ابرنشانه ردهء وب سایت را تعریف می‌کند و می‌تواند توسط برخی ابزارهای‌ این ابرنشانه زبان محتوای وب سایت را تعیین می‌کند. ابرنشانهء کلیدواژه‌ها برای موتورکاوش روشن می‌سازد که این وب سایت باید بهتر است از کلید واژه‌هایی استفاده شود که احساس می‌شود آنچه ابرنشانهء تجدیدکن انجام می‌دهد این است که پنجرهء مرورگر را وامی‌دارد تا نکتهء مهم این است که زمان تجدیدکردن را باید به‌طور دقیق معین کرد. این ابر نشانه نام متغیر را به منطقهء سرآیند مقاوله نامهء انتقال فرامتن پیوند می‌دهد. احتمال دارد خدمتگرهای مقاوله نامه،انتقال فرامتن این ابر نشانه را به منظور پردازش‌ استفاده از این ابرنشانه یکی از راه‌های کنترل نهانگری‌3مرورگر وب است."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.