Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی پوشش آثار مربوط به آنزیم لاکیز در پایگاه های اطلاعاتی با استفاده از سنجش ربط سیستمی و شناختی

نویسنده:

ISC (2 صفحه - از 175 تا 176)

کلیدواژه ها :

بازیابی اطلاعات ،ربط ،پایگاه‌های اطلاعاتی ،آنزیم لاکیز ،همپوشانی ،پراکندگی مدارک

کلید واژه های ماشینی : پایگاه‌های اطلاعاتی ، آثار مربوط به آنزیم لاکیز ، آنزیم لاکیز در پایگاه‌های ، رکوردهای نمایه‌نامهء استنادی علوم ، پوشش آثار مربوط به آنزیم ، نمایه‌نامهء استنادی علوم ، میان گستره‌ای از پایگاه‌های اطلاعاتی ، موضوع آنزیم لاکیز ، آنزیم لاکیز در پایگاه‌های اطلاعاتی ، پایگاه اطلاعاتی نامه زیست‌شناسی

پراکندگی مدارک در میان گستره‌ای از پایگاه‌های اطلاعاتی،محققان‌ را ناگزیر می‌سازد برای دسترسی به اطلاعات به انتخاب پایگاه‌های‌ اطلاعاتی مناسب از میان پایگاه‌های موجود دست بزنند.این مقاله‌ با استفاده از موضوع آنزیم لاکیز به عنوان نمونه،به بررسی‌ همپوشانی میان سه پایگاه اطلاعاتی ‌نامه زیست‌شناسی، پاب مد و نمایه‌نامهء استنادی علوم می‌پردازد.هدف از این مقاله‌ بررسی اهمیت هریک از این پایگاه‌ها در بازیابی مدارک مرتبط با موضوع مورد مطالعه است. یافته‌ها نشان می‌دهد که پایگاه‌های مورد مطالعه دارای درصد بالایی از همپوشانی هستند درصد بالای رکوردهای منحصر به‌ فرد نیاز به فراهم‌آوری تعداد بیشتری از پایگاه‌ها جهت مرور جامع‌ آثار مرتبط را نیز مورد تأکید قرار می‌دهد.بخشی از رکوردهای‌ نمایه‌نامهء استنادی علوم از طریق دو پایگاه دیگر قابل دسترسی‌ است.نمایه‌نامهء استنادی علوم اثربخش‌تر و جامع‌تر از دو پایگاه‌ دیگر است.بنابراین،اگر بنا باشد گزینشی از میان این سه پایگاه‌ صورت گیرد،این نمایه‌نامه می‌تواند بهترین گزینه باشد.

خلاصه ماشینی:

"بررسی پوشش آثار مربوط به‌ آنزیم لاکیز در پایگاه‌های‌ اطلاعاتی با استفاده از سنجش‌ ربط سیستمی و شناختی (اصل مقاله در بخش انگلیسی) صدیقه هاشم‌نیا هاجر ستوده چکیده پراکندگی مدارک در میان گستره‌ای از پایگاه‌های اطلاعاتی،محققان‌ را ناگزیر می‌سازد برای دسترسی به اطلاعات به انتخاب پایگاه‌های‌ اطلاعاتی مناسب از میان پایگاه‌های موجود دست بزنند. این مقاله‌ با استفاده از موضوع آنزیم لاکیز به عنوان نمونه،به بررسی‌ همپوشانی میان سه پایگاه اطلاعاتی چکیده‌نامه زیست‌شناسی، پاب مد و نمایه‌نامهء استنادی علوم می‌پردازد. هدف از این مقاله‌ بررسی اهمیت هریک از این پایگاه‌ها در بازیابی مدارک مرتبط با موضوع مورد مطالعه است. یافته‌ها نشان می‌دهد که پایگاه‌های مورد مطالعه دارای درصد بالایی از همپوشانی هستند درصد بالای رکوردهای منحصر به‌ فرد نیاز به فراهم‌آوری تعداد بیشتری از پایگاه‌ها جهت مرور جامع‌ آثار مرتبط را نیز مورد تأکید قرار می‌دهد. نمایه‌نامهء استنادی علوم اثربخش‌تر و جامع‌تر از دو پایگاه‌ دیگر است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.