Skip to main content
فهرست مقالات

مدیریت بر دانش منابع انسانی سازمان ها چرا و چگونه

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 49 تا 60)

کلیدواژه ها :

نیروی انسانی ،نوآوری ،فرهنگ سازمانی ،سازمان ،مدیریت دانش ،یادگیری‌ سازمانی ،بینش پویا ،شکاف‌ دانش

کلید واژه های ماشینی : دانش ، اطلاعات ، مدیریت دانش ، سازمانی ، کارکنان ، دانش منابع انسانی سازمان ها ، زمان ، مدیریت بر دانش منابع ، موانع مدیریت دانش سازمانی ، انتقال اطلاعات

هدف مقالهء حاضر چگونگی مدیریت بر دانش منابع انسانی در سازمان‌هاست.بدین منظور،پس از مروری بر مفاهیم مدیریت دانش‌ در متون مختلف به چرایی بهره جستن از مدیریت دانش در سازمان‌ها می‌پردازد.سپس چگونگی مدیریت بر دانش سازمانی را با ذکر عوامل‌ مؤثر سازمانی توضیح می‌دهد.در خاتمه،نگارنده راهکارهای غلبه‌ بر موانع مدیریت دانش سازمانی را برمی‌شمارد.

خلاصه ماشینی:

"مدیریت بر دانش منابع انسانی سازمان‌ها چرا و چگونه مدیریت بر دانش منابع انسانی سازمان‌ها چرا و چگونه از نخستین سال‌های زندگی بشر مدیریت دانش وجود داشته است و انسان‌ها به‌ است تا عوامل مؤثر بر مدیریت دانش نیروی انسانی موجود در سازمان‌ها را برشمارد. به کارگیری دانش و اطلاعات به منظور ایجاد هماهنگی با تغییرات پویا در سازمان و سازمان‌ها و مؤسسات مختلف از مدیریت دانش را به نسبت زیر تعیین کرده است: تأکید بر فن‌آوری اطلاعات در حوزهء مدیریت دانش به این علت است که بسیاری از 5. حمایت مدیریت و تخصیص منابع برای مدیریت دانش ضروری است. مدیریت دانش است که بر پرکردن یا کوتاه کردن این فاصله اقدام کند. در زیر به اهم جوانبی که با مدیریت دانش نیروی انسانی در سازمان مرتبط است و سبب ارتقاء دانش سازمانی می‌گردد پرداخته می‌شود. مدیریت دانش مفهومی انتزاعی است و فرهنگ اشتراک دانش در سازمان به نگرش‌ عمده‌ترین چالش برای مدیریت دانش سازمانی مسائل فنی نیست،زیرا می‌توان آن را با اشتراک دانش و تسهیل یادگیری سازمانی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و فرایند نهادینه‌سازی مدیریت دانش در سازمان‌ها نیازمند رهبرانی توانمند است تا از طریق‌ نهادینه‌سازی مدیریت دانش و بهره‌گیری مطلوب سازمان از مزایای این استراتژی‌ (1) Creative tensie صحیح برای کارکنان به منظور تسهیم یا کاربرد دانش است. برای بهبود این فرایند لازم است به کارکنانی پاداش داده شود که تجربه‌شان را ارائه‌ می‌کنند و اطمینان حاصل شود که کارکنان مزایای مدیریت دانش را درک کرده‌اند. برای نیل به این اهداف لازم است سازمان سؤال‌های زیر را از خود بپرسد:"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.