Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی و مقایسه ی میزان یادگیری سازمانی مدارس دولتی و غیر انتفاعی شهر قم در سال 82-81

نویسنده:

ISC (22 صفحه - از 47 تا 68)

کلیدواژه ها :

سازمان یادگیرنده ،یادگیری سازمانی ،مدارس دولتی ،مدارس غیر انتفاعی

کلید واژه های ماشینی : میزان یادگیری سازمانی مدارس، مدارس، سازمان، یادگیری سازمانی مدارس دولتی، بررسی میزان یادگیری سازمانی مدارس، اطلاعات، سازمان یادگیرنده، بررسی میزان یادگیری سازمانی، کارکنان، یادگیری سازمانی مدارس غیرانتفاعی

با توجه به پیچیدگی و پویایی روز افزون عوامل محیطی و تغییرات بسیار سریع، سازمان‌های سنتی دیگر قادر به هماهنگی با این تغییرات نیستند و در حال نابود شدن می‌باشند؛ از این رو بحث سازمان‌های یادگیرنده به عنوان ابزاری برای بقا و هماهنگی با این تغییرات مـورد توجـه بسیاری از سازمان‌ها قرار گرفته است. آنـچه می‌خوانید خلاصه ای از مبانی نـظری و یافته‌های تحقیق است، پیرامون بررسی میزان یادگیری سازمانی مدارس. تحـقیق حاضر با هدف بررسی میزان یادگیری سازمانی مـدارس متوسطه دولتی و غیـرانتفاعی انجـام گـرفته است. جهت تحقق هدف فوق یک فرضیه به شرح ذیل تدوین گردیده» بین میزان یادگیری سازمانی مدارس متوسطه دولتی و غیر انتفاعی تفاوت وجود دارد. « جهت گردآوری اطلاعات و یافتن ویژگی‌های سازمان (دبیرستان) یادگیرنده از روش کتابخانه ای و برای بررسی میزان یادگیری سازمان، از پرسشنامه‌ی محقق ساخته پس از تعیین روایی و پایائی استفاده شده است. اطلاعات گرد آوری شده با استفاده از روش‌های آمار توصیفی شامل شاخص‌های فراوانی، درصد فراوانی، میانگین و آمار استنباطی شامل آزمون من - و یتنی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته های بدست آمده از آزمون من - ویتنی نشان می‌دهد که: بین میزان یادگیری سازمانی مدارس غیرانتفاعی و دولتی تفاوت معناداری وجود دارد: یعنی میزان یادگیری سازمانی مدارس غیرانتفاعی در کلیه ویژگی های بدست آمده، بیش تر از مدارس دولتی است.

خلاصه ماشینی:

"در این تحقیق به منظور یافتن ویژگی های مدرسه ی یادگیرنده و بررسی پیشینه تحقیق از روش کتابخانه ای استفاده شده و با بهره گیری از روش جستجوی کامپیوتری، تحقیقات خارجی و داخلی مورد مطالعه قرار گرفت و نهایتا از بین ویژگی های متعددی که وجود داشت چهار ویژگی که می‌توانست در مدارس قابلیت کاربرد داشته باشد به این شرح بدست آمد: 1 - رهبری تحول آفرین رهبران تحول آفرین کسانی هستند که می‌توانند موجب تغییرات و نوآوری و خلاقیت و کارآفرینی شوند، به تحول سازمانی اعتقاد راسخ دارند و به تجدید حیات سازمان اهمیت می‌دهند (سلیترز، 1990، ص 699). 12- هم گامی با تحولات زمان ساختار سازمانی مدرسه ارگانیک (پویا و انسانی) است و به اعضای مدرسه اجازه مشارکت در فرآیند های تصمیم گیری و نیز استقلال عمل داده می‌شود تا ابتکار به خرج دهند و نظرها و عقاید و راه حل های جدید ارائه نمایند و به این ترتیب به عنوان اجزای سازمان آموزش وپرورش روند تغییر و تحول و هم گامی ‌را تسهیل و ترغیب می‌کنند. بنابراین مدارس یادگیرنده بر خلاف مدارس سنت گرا، با ساختار بورکراتیک، مدارسی هستند که ساختار آنها ارگانیک (پویا و انسانی) است و به اعضای مدرسه اجازه ی مشارکت در فرآیندهای تصمیم گیری و نیز استقلال عمل داده می‌شود تا ابتکار به خرج دهند و نظرها، عقاید و راه حل ‌های جدید را ارائه نمایند و به این ترتیب به عنوان اجزای سازمان آموزش و پرورش روند تغییر و تحول و هم گامی را تسهیل و ترغیب می‌کنند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.