Skip to main content
فهرست مقالات

روندهای عمومی تأثیر گذار بر حوزه مدیریت دولتی

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 45 تا 56)

کلیدواژه ها :

نابهنجاری درک معنای تاریخی ،رهبری مشترک ،رهبری توانبخش ،رویکرد درون به برون ،رویکرد وارونه

کلید واژه های ماشینی : مدیران، روندهایی، شهروندان، مدیریت، دولت، مدیریت سازمان‌های عمومی، سازمان، مدیریت عمومی تأثیر‌گذار، مهارت‌های مدیران دولتی آینده، شهروندان و مقامات دولتی

این مقاله تعدادی از روندهایی را که در طی دو دهه گذشته بر حوزه مدیریت عمومی تأثیر‌گذار بوده است مورد بررسی قرار می‌دهد. مفاهیم این روندها برای مدیریت سازمان‌های عمومی و روابط بین شهروندان و مقامات دولتی مورد توجه هستند. همچنین مهارت و توانایی‌های نوینی را که مورد نیاز کارگزاران بخش عمومی در آینده است آشکار می‌سازد و مفهوم جدیدی را از رهبری که متفاوت با رهبری سنتی است مطرح می‌نماید.

خلاصه ماشینی:

"رویکرد درون به برون در گذشته مدیریت عمومی به طور گسترده توجه به درون نظام اداری داشته، اما اکنون ضرورت توجه به برون در این نظام به ویژه شهروندان و شهروندی بیش از پیش اهمیت یافته است (آسبورن[5]، 1992، ص 62 - 56) در حال حاضر توجه به شهروند یک گذار دو سویه بین دولت و شهروندان را ایجاد نموده، که از یک سو مردمی که نقش شهروند را دارند باید مسئولیت‌های فردی را برای آنچه که در همسایگی یا اجتماعشان رخ می‌دهد، را بپذیرند و از طرف دیگر (تا حدی که _____________________________________ 1. مهارت‌های مدیران دولتی آینده اینکه در آینده مدیران عمومی عالی به چه توانایی‌هایی نیاز دارند، شامل موارد زیر است : 1- مهارت‌های مراوده، تعامل، مذاکره، کار گروهی، حل مسئله، همکاری و تصمیم‌گیری در موقعیت‌های فرهنگی چندگانه 2- مهارت‌های ارتباطاتی اعم از کتبی یا شفاهی و زبان‌های خارجی 3- مهارت‌های جمع‌آوری ، تجزیه و تحلیل و ارزیابی اطلاعات 4- مهارت‌های استدلال اخلاقی ، خلاق و بحرانی 5- مهارت‌های اساسی روابط انسانی برای دستیابی به موفقیت، در دنیای به سرعت در حال تغییر فرهنگی 6- تعهد نسبت به سلامت احساسی، روانی و فیزیکی 7- توجه نسبت به گوناگونی تجربه انسانی شامل فعالیت‌های نقش خلاق 8- رفتاری که بر طبق اصول اخلاقی و ارزش‌ها و منزلت‌های شهروندی از یک شهروند مسئول در اجتماع محلی ، منطقه‌ای ، محلی و جهانی شکل می‌گیرد . National Civic Review 87 (Summer / Fall) 5( Denhardt , Robert B."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.