Skip to main content
فهرست مقالات

همراه با ورزش، همگام با سردفتری/ گفتگو

مصاحبه شونده:

کلید واژه های ماشینی : ورزش ، سردفتری ، کوهنوردی ، غار ، حرفه‌ای ، کویر ، طبیعت ، صعود ، صحبت جناب‌آقای عزت‌الله رضایی سردفتر ، سردفتری اسناد رسمی سخن

پیش از این در سرمقاله یکی از همین شماره‌های اخیر ماهنامه،از اضطراب،تشویق،علل و پیامدهای ناگوار آن در حیطه حرفهء مقدس‌ سردفتری اسنادرسمی سخن با میان آوردیم و بنا داریم در یکی دو شماره‌ آینده نیز از دانش پزشکی بهره‌گیریم و مقالاتی در زمینه فوق به چاپ‌ برسانیم تا شد به بخشی از وظیفهء مطبوعاتی خود جامه عمل پوشانده‌ باشیم. معتقدیم در این میان،ورزش و در پی آن انس با طبیعت می‌تواند از گریزگاههای این معضل باشد.بدین سبب پای صحبت جناب‌آقای عزت‌ الله رضایی سردفتر 77 تهران نشستیم تا از تجربیات سودمند وی در این‌ راستا بهره‌گرفته باشیم. آقای رضایی در رشته‌های مختلف ورزش(غارنوردی،کوه نوردی، دوچرخه‌سواری،پرش ارتفاع و طول،دو 400 متر و دو 100 متر و پرتاپ وزنه و جودو و...)فعالیت داشته و مدالهای قهرمانی بسیاری به‌ دست‌آورده است.ایشان در این مصاحبه برای ما از تأثیر ورزش که خود سالهاست آن را جزء جدایی ناپذیر زندگی خویش قرارداده،سخن گفته‌ است. بدون ایجاد اطاطهء کلام،متن مصاحبه‌ای را که با ایشان ترتیب داده‌ایم با هم بخوانیم و بهرهء لازم را از آن بریم.

خلاصه ماشینی:

"همراه با ورزش،همگام با سردفتری (گفتگو با عزت الله رضایی،سردفتر ورزشکار) *در آغاز گفت‌وگو،پیش از آنکه ازسردفتری و مسائل آن سخن به میان‌ آوریم،می‌پرسیم که از چه زمانی به ورزش مشغولید و بخصوص می‌خواهیم بدانیم‌ از چه زمانی به صورت حرفه‌ای کوهنوردی می‌کنید؟ از 51 سالگی یعنی تقریبا 54 سال پیش من به ورزش پرداخته‌ام و در رشته‌های‌ مختلف کار کرده‌ام؛پرتاب وزنه،دو 004 متر،دو 001 متر،پرش ارتفاع،پرش طول، پرورش اندام و جودو و.. در خلال اینها کوهنوردی هم در جسم و جان من پا می‌گرفت که البته به صورت‌ حرفه‌ای تقریبا 02 سال است که به آن می‌پردازم،من این کار را با یاد از کوهنوردان‌ حرفه‌ای و رفیق ادامه دادم،همانهایی که باهم خاطرات خوبی داشتیم و سنگ نوردی و یخ نوردی و... در زمینهء دوچرخه سواری هم به عنوان مثال برایتان بگویم که مدت یک ماه در سال 08(مردادماه)مرخصی گرفتم و با دوچرخه به همراه آقای‌عباس جعفری که‌ کوهنورد بین المللی و استاد این کار هستند و همراه آقای‌دکتر آقازاده استاد دانشگاه‌ ارومیه رفتیم تا آنتالیا و شهر کاش در ترکیه،و در این سفر چه وقایع جالب،به یاد ماندنی، تأثیرگذار و تجربه‌دار از طبیعت ایران و ترکیه و رفتار مردم کرد آنجا و اوضاع زندگی و... همین فروردین امسال با جناب‌آقای جفعری(عباس)که علاوه بر اینکه استاد پر تجزبه و خوبی در این زمینه است بسیار منعطف،هماهنگ و کاملا آشنا به نقاط مختلف ایران و اکثر نفاط جهان هستند مرخصی گرفتیم و رفتیم شرق و جنوب ایران به‌ نقاط مرکزی و کویری و جاسک و خلیج‌گواتر(گوشه‌ترین نقطه ایران)و جزیرهء هرمز (برای دیدن قلعهء پرتغالیها)..."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.