Skip to main content
فهرست مقالات

مدیریت خدمات دیسک فشرده در کتابخانه های دانشگاهی

نویسنده:

مترجم:

ISC (16 صفحه - از 108 تا 123)

کلید واژه های ماشینی : دیسک فشرده، اطلاعات، پایگاه اطلاعاتی، خدمات دیسک فشرده در کتابخانه‌ها، کتابخانه‌ها، MOR، شبکه‌سازی دیسکهای فشرده، خدمات، کتابخانه‌های دانشگاهی، تأمین خدمات دیسکهای فشرده کاری

نتایج این بررسی نمایانگر تأثیر شگرف دیسک فشرده بر عملکرد کتابخانه‌ها و خدماتی است که به استفاده‌کنندگان ارائه می‌دهند.این مقاله گرفتاریهای اساسی را در مورد مخازن موجود کتابخانه‌ها نشان می‌دهد، خصوصا وقتی که اطلاعات نشر شده به صورت دیسک فشرده و در شکل چاپی نیز موجود باشد.مزایای دیسک فشرده بسیاری از کتابخانه‌ها را وادار به اشتراک در پایگاههای اطلاعاتی نموده است، حتی در مواردی که اطلاعات به شکل چاپی در کتابخانه موجود باشد.این مسئله بحث در مورد امکان‌پذیری ادامه اشتراک مواد چاپی را به وجود می‌آورد.سایر مسائل نظیر کثرت رابطهای استفاده‌کننده، شرایط قیمت و فقدان ثبات آن در شبکه‌سازی دیسکهای فشرده نیز مورد بحث قرار گرفته است.

خلاصه ماشینی:

"loohcS lacideM ytisrevinU sdeeL P}دسترسی‌ پاره‌ای از مسائل بسیار بحث‌انگیز که باید در استفاده از خدمات دیسک فشرده حل شود، مباحث ناظر بر نحوه دسترسی است:-پایگاههای عملیاتی بایستی در کجا مستقر شوند؟-چه کسی واجد شرایط استفاده از خدمات است؟-آیا یک سیستم رزرو مورد نیاز است؟-چه محدودیتهای زمانی، در صورت نیاز، باید اعمال شود؟-چه ترتیبات ایمنی مورد نیاز است؟چکیده خالص مباحث فوق به این صورت بیان شده است:چگونه با توجه به فشار هزینه‌ها، مسائل ایمنی، و پشتیبانی، دیسکهای فشرده را تا حد ممکن به طور منطقی قابل دسترس یا استفاده کنیم (21)P}؟محل استقرار از آنجا که سیستمهای دیسکهای فشرده اساسا با هدف استفاده به وسیله‌کننده نهایی طراحی شده است بسیاری از کتابخانه‌های دانشگاهی در هنگام انتخاب محل پایگاه عملیاتی، آنها را در امکان دسترسی آزاد قرار داده‌اند. کمک از طریق آموزش و آموزش بر روی صفحه کامپیوتر هر چند بسیاری از ناشران دیسکهای فشرده، خود اقدام به انتشار متون(آموزشی مربوط) می‌کنند، اما فایده چنین راهنماهایی برای استفاده‌کنندگان معمولی که نیاز به آموزشهای ساده و روشن در مورد شیوه‌های اساسی جستجو دارند، قابل بحث است. yrarbiL (به تصویر صفحه مراجعه شود) hcaE rof yaP dna etomorP stcudorP noitamrofnI cinortcelE ruoY gnikaM"(1991). T sde,seussI tnemeganaM:seirarbiL ruaS-rekwoB rof airetirC:1 trap,sesabataD cinortcelE fo snoitaulavE"(1993)C,miehneppO;. stcapmI dna secruoS:seirarbiL cimedacA ni MOR-FC rof gnitegduB(1992)T,eimmikcM. gniteeM enilnO lanoitaN htflewT eht fo sgnideecorP (به تصویر صفحه مراجعه شود) noitamrofnI denraeL:kroY weN KU fo yrevruS a:nideM MOR-DC rof gniniarT resU-dnE"(1992)."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.