Skip to main content
فهرست مقالات

راهبرد و شیوه های جستجو در اینترنت

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی/ISC (8 صفحه - از 126 تا 133)

کلیدواژه ها :

اینترنت ،راهبرد جستجو ،بازیابی اطلاعاتت در اینترنت ،جستجو در اینترنت

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، مشکلات بازیابی اطلاعات از اینترنت، پایگاه‌های اطلاعاتی، منبع اطلاعات، موتورهای جستجو، حدس‌زدن نشانی سایت، راه‌برد، وب، راهبردهای، بازیابی اطلاعات از اینترنت اشاره‌شده

در این مقاله به مشکلات بازیابی اطلاعات از اینترنت اشاره شده است.راهبردهایی مانند مراجعه مستقیم به منبع اطلاعات، حدس‌زدن نشانی سایت، استفاده از راهنماهای موضوعی، و موتورهای جستجو معرفی شده‌اند و درباره مشکلات هر راهبرد بحث شده است.

خلاصه ماشینی:

"راهبردهایی مانند مراجعه مستقیم به منبع اطلاعات، حدس‌زدن نشانی سایت، استفاده از راهنماهای موضوعی، و موتورهای جستجو معرفی شده‌اند و درباره مشکلات هر راهبرد بحث شده است. برای نشانی‌هایی که یافتن آن از طریق گمان‌زنی مشکل است، انجام یک جستجوی سریع در راهنماهای موضوعی وب می‌تواند سبب دستیابی به صفحه اصلی سازمان در موضوع مورد جستجو شود. برای یافتن کالای خاص می‌توان از راهبرد مراجعه مستقیم به سایت یک شرکت استفاده کرد، اما استفاده از راهنمای موضوعی برای جستجوی اطلاعات کالا در مواقعی که به دنبال یافتن دسته‌ای از محصولات و یا محصولات شرکتی که نام آن شناخته شده نیست، بسیار مفید است. این حقیقت که راهنماهای موضوعی سعی در نمایه‌سازی همه اینترنت ندارند، بلکه سایت‌های منتخب و آن‌هم صفحات اصلی آن سایت‌ها را تحت پوشش دارند، باعث شده است که این راهنماها نقطه آغاز مناسبی برای جستجو باشد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.