Skip to main content
فهرست مقالات

روش های فیزیولوژیک و الکتروفیزیولوژیک در ارزیابی کاهش شنوایی غیر عضوی

نویسنده:

(11 صفحه - از 214 تا 224)

کلید واژه های ماشینی : شنوایی، ارزیابی کاهش شنوایی غیر، کاهش شنوایی، کاهش شنوایی غیر، تمارض، فرکانس‌های، الکتروفیزیولوژیک، کاهش شنوایی کاذب، آستانه شنوایی، ارزیابی

مقدمه: کاهش شنوایی غیر عضوی یک از مشکلات مطرح در بررسی های پزشکی قانونی آسیب شنوایی است. روش های فیزیولوژیک و الکتروفیزیولوژیک نقش مهمی در کشف کاهش شنوایی کاذب، تایید اودیوگرام و تخمین آستانه های واقعی در افراد مشکوک به تمارض دارند. بحث: با مرور نشریات اودیولوژیک و مقالات منتشره در مدلاین، محاسن و معایب روشهای عینی (ابژکتیو) اودیولوژیک که در ارزیابی کاهش شنوایی برای اهداف پزشکی قانونی به کار می رود بررسی شد. تیمپانومتری، رفلکس صوتی و گسیل های صوتی گوش اطلاعات کیفی ارزشمندی در مورد آستانه شنوایی واقعی فراهم می کنند در حال حاضر پاسخ برانگیخته ساقه مغز با محرک کلیک عمومی ترین روش الکتروفیزیولوژیک مورد استفاده در جهان برای ارزیابی های پزشکی قانونی کم شنوایی محسوب می شود، هر چند که آستانه آن را نمی توان با آستانه تونهای خالص مقایسه نمود. برای پی بردن به وجود کاهش شنوایی تمارضی یا بدست آوردن اطلاعات کمی از آستانه واقعی یک فرد مشکوک به کاهش شنوایی کاذب می توان از روشهای دارای ویژگی فرکانسی نظیر ALLR و ASSR استفاده کرد. نتیجه گیری: روش ASSR با داشتن ویژگی فرکانسی و عینیت مطلوب، تاثیر ناپذیری از جنسیت، مقاومت در برای سطح هوشیاری و همبستگی نزدیک با آستانه های رفتاری، از این توانمندی برخوردار است که در آینده به عنوان روش انتخابی برای تخمین آستانه شنوایی افراد سخت آزمون همچون افراد دارای کاهش شنوایی کاذب به کار گرفته شود.

خلاصه ماشینی:

"مقدمه:کاهش شنوایی غیر عضوی یک از مشکلات مطرح در بررسی‌های پزشکی قانونی آسیب شنوایی است. الکتروفیزیولوژیک نقش مهمی در کشف کاهش شنوایی کاذب،تأیید اودیوگرام و تخمین آستانه‌های واقعی در افراد مشکوک به تمارض دارند. پاسخ برانگیخته ساقه مغز با محرک عمومی‌ترین روش الکتروفیزیولوژیک مورد استفاده در جهان برای ارزیابی‌های پزشکی قانونی کم‌ تمارضی یا بدست‌آوردن اطلاعات کمی از آستانه واقعی یک فرد مشکوک به کاهش شنوایی کاذب می‌توان از روش‌های دارای ویژگی فرکانسی‌ نزدیک با آستانه‌های رفتاری،از این توانمندی برخوردار است که در آینده به عنوان روش انتخابی برای تخمین آستانه شنوایی افراد سخت‌آزمون‌ موارد نیز حساسیت شنوایی طبیعی است و جزء عضوی وجود ندارد. علل کاهش شنوایی غیر عضوی در کوکان ذکر شده است. شنوایی را آزمایش می‌کند و تمام فرکانس‌های مورد نیاز برای تعیین‌ شده با روش ALLR در محدوده 5 دسی‌بل آستانه رفتاری قرار دارد. خطای برآورد آستانه شنوایی بوسیله ALLR در این تحقیق، در کانادا نیز از ALLR برای تخمین آستانه شنوایی افراد متمارض‌ این روش یکی از روش‌های پتانسیل‌های برانگیخته است که‌ که ASSR روش مناسبی برای این گروه از افراد است. این محققین نشان داد که در 82% از کودکان آستانه شنوایی برآورد (33)- Multiple-Frequency محدوده 20 دسی‌بل آستانه شنوایی تون خالص قرار دارد. شک ل 1-تخمین آستانه شنوایی تون خالص(؟-؟ یا ؟-؟)بوسیله روش ASSR (دایره های سیاه):منبع(53). این محققین Hz 40 ASSR را به عنوان روش انتخابی برای برآورد می‌شود ولی اطلاعات ویژه آستانه شنوایی برای هر فرکانس در اختیار روش ALLR(N1-P2) برای تخمین آستانه شنوایی استفاده کرده-"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.