Skip to main content
فهرست مقالات

اندرو موشن شهریار شاعران معاصر انگلستان: بررسی شعر «نامه»

نویسنده:

ISC (20 صفحه - از 41 تا 60)

کلید واژه های ماشینی : شعر ، اندرو موشن ، شاعر ، اندرو موشن ملک‌الشعرای معاصر ، شهریار شاعران معاصر انگلستان ، اندرو موشن شهریار ، اثر اندرو موشن ، خلبان ، انگلیسی ، هواپیما

در این مقاله به تجزیه و تحلیل شعر «نامه» اثر اندرو موشن ملک الشعرای معاصر انگلیسی، پرداخته شده و افزون بر آن تفسیری نیز بر آن آمده است. در سرآغاز، برای ورود به بحث، سیر تاریخی این لقب و عنوان ملک الشعرایی در انگلستان شرح داده شده است، تا رسیدن به زمانی که اندرو موشن با قدرت کلام و زیبایی بیان توانست این عنوان را از میان تمامی بزرگ شاعران انگلیسی نصیب خود سازد. در این مقاله ترجمه شعر «نامه» نیز آمده، شعری که از میان 35000 شعر ارسالی ممتاز تشخیص داده شد و ره آورد آن برای سراینده شعر همانا دست یافتن به عنوان ملک الشعرایی بوده؛ لقبی که هنوز در بسیاری از جوامع از شأن و منزلت خاصی برخوردار است.

خلاصه ماشینی:

"در این مقاله به تجزیه و تحلیل شعر«نامه»اثر اندرو موشن ملک الشعرای معاصر زیبایی بیان توانست این عنوان را از میان تمامی بزرگ شاعران انگلیسی نصیب خود آیا این دو از یکدیگر جدایند؟مگر نه که جنگ ویرانی به بار می‌آورد و برآیندش مرگ است و فقر و دربه‌دری؟اما اگر عاشقان به جنگ‌ (4)-این گفتهء اندرو موشن ما را به یاد شعر احمد شاملو می‌اندازد،او در قطعه شعری با عنوان«شعری که زندگی‌ انتخاب عنوان نیز از دیگر ویژگی‌های ذهن خلاق شاعر است. برندهء این جایزه استادیار 28 ساله‌ای است که در دانشگاه هال در شمال انگلستان ادبیات انگلیسی درس می‌دهد». خواننده در این هنگام در می‌یابد که زمان دریافت نامه باید دور و بر سال‌های جنگ دوم جهانی است. با این هیجان و شرایط ذهنی و فیزیکی است که دختر به بیشه‌زاران پناه می‌برد حتی در آنجا یکی از نویسندگان زبردست این رشته است،که جایزه‌هایی را نیز از آن خود ساخته است. شده و به‌ویژه در چنین شرایط ذهنی،احساسی،عاطفی و قلبی،گویی مهر مادر است که به‌ اشارات و توضیحات زیر باتوجه به متن انگلیسی شعر تدوین شده است. اندرو موشن این حکایت زیبا را در هفت بند شش مصراعی تنظیم کرده است. شاعر،تجانس حروف را در این شعر نیز استادانه به کار برده است. و نهایتا اندرو موشن دربارهء شعر و شاعری خود چنین می‌گوید:1«اشعار من محصول‌ تذکره‌نویس نام‌آور،در هردوی این رشته‌ها جلوه‌گر شده و جوایزی را نصیب خود کرده است. شاید بهتر باشد این مقاله با یکی دو مطلب که اندرو موشن در مصاحبه‌های خود دربارهء"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.