Skip to main content
فهرست مقالات

نماد نقاب، همزاد و دیگری در آثار اکتاویو پاز

نویسنده:

علمی-پژوهشی/ISC (18 صفحه - از 127 تا 144)

کلیدواژه ها :

هویت ،مرگ ،دیگری ،همزاد ،نقاب

کلید واژه های ماشینی : نقاب ، مکزیکی ، مرگ ، جشن ، اکتاویو ، همزاد ، آثار اکتاویو ، هویت ، اکتاویو پاز به افشای هویت ، زندگی

هدف این مقاله تأمل دربارهء معنا و نمادی است که مفاهیم نقاب،همزاد و دیگری‌ در برخی از آثار شاعر و نویسنده نامدار مکزیکی،اکتاویو پاز ṣOctavio Paz در بر دارند.در حالی که بیش از هرچیز تکیه مقاله بر روی شاهکار،وی هزار توی تنهایی‌ است که عنوان فرعی زندگی و نگرش مکزیکی را دارد.در ادامه،از یک‌سو در مورد این‌که چگونه اکتاویو پاز به افشای هویت مکزیکی که مدام در پس نقاب،همزاد و دیگری خود را پنهان می‌کند بررسی و از سوی دیگر،تحلیلی از رفتارهای مکزیکی در جشن‌های ملی و مذهبی به عمل آمده است.همچون جشنی که از آن نعره برآورده و مرگ را مورد پرستش قرار می‌دهند که هرکدام از این جشن‌ها مراسمی ویژه هستند که هویت اصلی مکزیکی را برملا می‌کنند.

خلاصه ماشینی:

"است که عنوان فرعی زندگی و نگرش مکزیکی را دارد. دیگری خود را پنهان می‌کند بررسی و از سوی دیگر،تحلیلی از رفتارهای مکزیکی در در این مقاله در حین بررسی رفتار مکزیکی در مراسم مختلف بنابرآنچه که اکتاویو پاز از مرگ هراسی نداشتند،به همین‌خاطر است که در یکی دیگر از جشن‌های ملی مکزیک که‌ روح خود را آزاد می‌گذارد و حتی مفهوم نظم برای او ناپدید می‌شود. برای درک هرچه بهتر مفاهیمی که اکتاویو پاز در آثار خود از آنها سخن به میان می‌آورد، . xvii می‌کند:هزارتوی تنهایی از اکتاویو پاز با مراجعه به تاریخ و مثال‌های اسطوره‌ای سعی در خود تمام این جشن‌ها به او فرصت می‌دهند که خود را برای خدا،برای‌ می‌شود در این مراسم مکزیکی برای تظاهر از نقابی استفاده می‌کند که به وسیلهء آن‌ مکزیکی در تظاهر کردن در مورد لذات و هویت خود زیاده‌روی می‌کند. را نیروی جاذبهء زندگی می‌گذارم-در تمامی موجودات مشترک است و این‌که این مسئله به‌ مکزیکی همچنین آیینه‌ایست که ایما و اشارات زندگی را در خود منعکس می‌کند. دیگران رعب و وحشت از مرگ وجود دارد ممکن است به چشم بخورد،با این تفاوت که این‌ مکزیکی عدم‌تعالی مرگ و زندگی را برای خود امری بدیهی تلقی می‌کند. مقابل مرگ روی دیگر بی‌تفاوتی ما در مقابل زندگی است. دیگران فاقد ارزش و بهاست و برای همین است که می‌کشند و قربانی می‌دهند و طبیعی است‌ مرگ ما را شیفتهء خود می‌کند و این شیفتگی شاید از نفوذناپذیری‌ پاز بر این باور است که یکی از ویژگی‌های مهم بشر آن است که در مقابل خود یا جهان‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.