Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی تأثیر متغیرهای کنترل استراتژیک بر اثر بخشی شرکت های نمونه فعال در بازار بورس تهران (برای فاصله زمانی (79-1372

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (32 صفحه - از 37 تا 68)

کلید واژه های ماشینی : استراتژی، کنترل استراتژیک، کنترل استراتژی، کنترل، متغیرهای کنترل استراتژی، متغیرهای کنترل استراتژیک، بررسی تأثیر متغیرهای کنترل استراتژیک، متغیرهای پیش‌بین کنترل استراتژیک، متغیرهای کنترل استراتژیک بر اثربخشی، متغیرهای کنترل استراتژیک بر اثر‌بخشی

این مقاله به منظور بررسی تأثیر بکارگیری متغیرهای کنترل استراتژیک بر اثربخشی‌ شرکتهای نمونه فعال در بازار بورس تهران(برای فاصله زمانی،79-1372)تدین شده‌ است.نتیجه این پژوهش نشان می‌دهد،که همه شرکتهای نمونه فعال در بازار بورس، متغیرهای مذکور را بکار برده‌اند،هرچند سطح آن مطلوب نست.به علاوه اثربخشی‌ شرکتهایی که متغیرهای کنترل استراتژیک را بیشتر بکار برده‌اند،بیشتر است.به عبارت‌ دیگر طبق نتیجه این پژوهش،متغیر ملاک اثربخشی رابطه مستقیمی با متغیرهای پیش‌ بین کنترل استراتژیک دارد.

خلاصه ماشینی:

"بررسی تأثیر متغیرهای کنترل استراتژیک بر اثربخشی شرکتهای نمونه‌ این مقاله به منظور بررسی تأثیر بکارگیری متغیرهای کنترل استراتژیک بر اثربخشی‌ شرکتهایی که متغیرهای کنترل استراتژیک را بیشتر بکار برده‌اند،بیشتر است. هدف این مقاله بررسی تأثیرمتغیرهای کنترل استراتژیک بر اثربخشی‌ این رویکرد به کنترل استراتژیک فرض می‌کند که تعدادی از عناصر و تعامل آنها در این رویکرد به کنترل استراتژیک حقیقتی متمرکز است. استراتژی)شبیه هدف کنترل مدیریت سنتی است و فرآیند مدیریتی پشنهاد شده نیز تنها اختلاف که آنها را از هم متمایز می‌کند،تمرکز کنترل اجرای استراتژی بر عواملی اصلی موفقیت است. استراتژیک در این چهار رویکرد،کنترل محتوی استراتژی است. (جدول(جدول(3-1)نیز تفاوتهای بین کنترل مدیریت و کنترلهای استراتژیک را نشان می‌دهد. شکل(1-1)اجرای کنترل استراتژیک در فرآیند مدیریت استراتژیکپاییدن محیطی به منظور فرضیه لورنچ این ویژگیها را را در دو گروه گسترده از وضعیت جهان،تحلیل می‌کند(1986):کنترل کردن چرخش استراتژیک برای نشان دادن رابطه خطی بین متغیر ملاک اثربخشی و متغیرهای کنترل استراتژیک از همبستگی متغیر ملاک اثربخشی با متغیرهای پیش بین کنترل استراتژیک همبستگی متغیر اثربخشی با متغیرهای کنترل استراتژک به صورت زیر همبستگی اثربخشی با حاشیه سود صنعت برابر با 352/0است،که در سطح 05/0،با مقدار 010/0،معنادار همبستگی اثربخشی با سهم نسبی از بازار برابر با 469/0 است،که در سطح 05/0،با مقدار 091/0،معنادار می‌باشد. همبستگی اثربخشی با حاشیه سود شرکت برابر با 309/0 است که در سطح 05/0،با مقدار 091/0،معنادار می‌باشد. همبستگی اثربخشی با قابلیتهای مدیریت شرکت برابر با 359/0 است،که در سطح 05/0،با مقدار (به تصویر صفحه مراجعه شود) حاصل تحلیل رگرسیون در این پژوهش،9 مدل است که به لحاظ فرضیه‌ی‌"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.