Skip to main content
فهرست مقالات

سنجش شیوه رهبری به عنوان عاملی مؤثر در بهره وری

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 143 تا 154)

کلید واژه های ماشینی : کارکنان، پرسشنامه، سنجش شیوه رهبری، سنجش، مدیران، شیوه‌های رهبری، طرز فکر مدیران سازمانها نسبت، رهبرى، نسبت به شیوه‌هاى رهبرى، متمایزسازى نقش رهبرى پاسخ

شیوه رهبری و تأثیر آن در افزایش بهره‌وری‌ نیروی انسانی مورد توجه صاحب‌نظران رشته‌ مدیریت قرار گرفته است.در این مقاله با طرح‌ پرسشنامه‌ای سعی گردیده که طرز فکر مدیران‌ سازمانها نسبت به شیوه‌های رهبری موفق از قبیل‌ کارمندگرائی،تفویض‌اختیار،متمایزسازی،نقش‌ رهبری و ایجاد گروههای کاری مورد سنجش قرار گیرد. رهبری به‌عنوان یکی از عوامل مهم و مؤثر در کارآئی کارکنان نقش‌ تعیین‌کننده‌ای را در سازمانهای معاصر ایفا می‌کند و آگاهی از کم‌وکیف آن برای‌ مسئولان سازمان حائز اهمیت فراوان است.از اینرو بمنظور سنجش طرز فکر و تلقی‌ مدیران نسبت به شیوه رهبری پرسشنامه‌ای طراحی گردیده است که در قسمتهای بعد ملاحظه می‌شود. در این پرسشنامه شیوه‌های رهبری موفق شامل کارمندگرائی،تفویض اختیار، متمایزسازی نقش رهبر و ایجاد گروههای کاری درنظر گرفته شده است و سئولات‌ بر مبنای آنها تنظیم گردیده است.پرسشنامه حاوی 60 سئوال است که طرز فکر مدیران‌ را نسبت به شیوه‌های رهبری مورد سنجش قرار می‌دهد.

خلاصه ماشینی:

"در این مقاله با طرح پرسشنامه‌ای سعی گردیده که طرز فکر مدیران سازمانها نسبت به شیوه‌های رهبری موفق از قبیل کارمندگرائی،تفویض‌اختیار،متمایزسازی،نقش رهبری و ایجاد گروههای کاری مورد سنجش قرار گیرد. 25-(1)به کارکنان اجازه دهد که در صورت اتمام به موقع کار،سرعت انجام کار را مطابق میل خود تنظیم نمایند. 52-(1)کارکنان را مجاز به اتخاذ تصمیم در مورد نحوه انجام کار خود بنماید. اگر امتیازات شما در مورد کارمندگرائی زیاد بود به مفهوم اینست که به پذیرش شیوه‌های رهبری بشرح ذیل علاقمند هستید: -به کارکنان خود به‌عنوان انسان‌ها و نه وسایل تولید می‌نگرید. اگر مجموع امتیازات شما کم بود با شیوه‌های رهبری به ترتیب ذیل موافق هستید: -تعیین کارهای کارکنان توسط خودتان -اخذ اکثر تصمیمات توسط خودتان -نظارت نزدیک بر کار کارکنان -تأکیدی بر رعایت قوانین و استانداردهای کار -تکیه بر رعایت قوانین و استانداردهای کار -تکیه بر عملکرد فردی و رقابت و نه بر همکاری و تعاون در مورد مقیاس متمایزسازی،امتیاز زیاد به مفهوم اینست که شما به این امر متعقدید که فعالیتهای رهبران متمایز از کارکنان است و شامل توضیح و بحث در مورد علل تغییرات در کار،برنامه‌ریزی زمانی فعالیتهای گروه،آموزش کارکنان،توضیح در مورد مسئولیتهای کاری کارکنان،ارائه بازخور در مورد عملکرد خوب و یا ضعیف کارکنان و آزمایش ایده‌های جدید است. اگر امتیاز شما در این مقیاس کم بود،گرایش بر این دارید که رهبران می‌باید فعالیتهایی مشابه کارکنان را انجام دهند،عملکرد انفرادی خوبی داشته باشند،در رشته کاری خود تخصص فنی برجسته‌ای داشته باشند و شخصا"زیاد کار نموده تا قسمت اعظم کار انجام گیرد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.